| Sexigirl12 a întrebat:

Nu ma prea simt bine cu el, nu ma simt iubita. Azi am avut ocazia sa ma despart de el, dar nu am facut-o. De ce? sad

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pentru k il iubesti sau tie mila de el.

| BRG a răspuns:

Deoarece încă m ai ți la el, chiardacă nu te simți iubită, are el alte calități care te fac să nu renunți așa ușor la el, părerea mea.

| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ai facut o obsesie pentru el, poate e doar o obisnuinta, si nu iti place sa te vezi singura. Incearca sa privesti alt baiat, unul care sa te merite. Nu ai de ce sa ramai langa el atat timp cat nu te simti bine langa el si nu te simti iubita. Nu ai obligatii fata de el, viata merge mai departe. Daca nu ai curaj sa i-o spui in fata alege alta metoda - telefon, mess. Incearca sa iti indrepti atentia catre altcineva pentru ca e cel mai usor mod de a trece peste o fosta relatie, despartire. etc. Daca nu simti nevoia de o noua relatie, stai singura o perioada sa vezi cum e, distreaza-te iesi cu prietenele, fa-ti viata frumoasa. Bafta! :*

| SimonaAdina a răspuns:

Draga Sexygirl12 noi cei de pe TPU nu putem sa iti spunem daca il iubesti sau nu,fiecare gandeste in felul lui si toti avem pareri diferite,fiecare a incercat sa te ajute spunandu-si parerea, dar eu cred ca doar tu poti sa iti dai seama daca il mai iubesti sau nu, sau daca la-i iubit vreodata. Daca nu te mai simti bine alaturi de el inseamna ca la voi doi este o problema.Sunt mai multe posibilitati, dar parerea mea este ca el nu stie sau nu mai vrea sa se poarte frumos cu tine. Poate la-i suparat cu ceva si nu mai este ca inainte sau nu te mai iubeste...sunt multe posibilitati, dar singura cale sa iti dai seama este sa rezolvi tu situatia pentru ca noi nu putem face nimic in locul tau, noi doar ne spunem parerea sau te ajutam cu un sfat.Eu zic ca cel mai bine ar fi sa gasesti un moment potrivit si sa stai de vorba cu el,sa-i spui tot ce ai pe suflet, sa-i spui ca nu te simti iubita si ca nu te simti bine alaturi de el, daca veti comunica sincer si deschis va veti da seama unde este problema.Si daca vezi ca asta nu va da roade cel mai bine e sa va despartiti,si daca ve veti desparti o sa-ti dai seama daca il iubesti sau nu,se zice ca atunci cand pierzi pe cineva doar atunci iti dai seama cat de importanta este acea persoana,daca il iubesti o sa simti nevoia sa te impaci cu el,si el la fel va simti, si mai mult el isi va schimba comportamentul si te va face sa te simti iubita.
Comunicarea e cea mai buna solutie, si daca nici asta nu va merge...despartirea si timpul le va rezolva pe toate. Sper ca te-am ajutat.Ai grija de tine si sper sa fi fericit! papa

Răspuns utilizator avertizat
| Sn1p3r a răspuns:

Pentru ca in adancul sufletului tau inca mai ti la el, pentru ca iti e frica sa nu-l ranesti, poate pentru ca inca mai ti la el.Sunt multe motive. Poarta o discutie serioasa cu el si hotarativa viitorul!

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Iti e mila de el.
Nu pune mila la mijloc.
Spune-i adevarul!
va fi mai bine asa:*
Baftaa.

| ElisaMariaXX a răspuns:

Pentru ca inca il iubesti

| kitaro a răspuns:

Cateodata unii oameni ne fac bine chiar daca nu ne mai spun nimic... ceva inca te tine atasata.