| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot. Simt ca ma lasa puterile, ca ma ofilesc pur si simplu. Am incercat sa il uit in diferite feluri, dar nu. Orice incercare de-a mea a fost fara rezultat. Nu mi-l pot scoate din cap. Imaginea lui ma bantuie mereu. Am ajuns sa zambesc in timp ce plang, gandindu-ma la ce ar fi putut exista chiar si astazi, pentru ca stiu, ceea ce se crease atunci intre noi, era foarte puternic. am ajuns sa vorbesc singura. Nici macar zambetul meu nu mai este la fel. Rasul meu si-a pierdut din ' culoare ', stralucirea ochilor mei nu mai este aceeasi.
Nu mai stiu ce sa fac, sa-l uit / sa incerc sa-l reintorc din drumul sau la mine.
Nu credeam ca voi ajunge sa tin la cineva, dar totusi s-a intamplat!
Orice amintire ( intamplare fericita pe atunci ), astazi parca ma frige. Ma doare, ma ustura, ma termina. Intamplari ce nu credeam ca vor deveni intr-o zi amintiri.
Dar da. Stiu ca orice se intampla cu scopul de a se termina. Dar eu simt ca acel final nu ar fi trebuit sa-si aibe locul. Stiu ca sentimentul meu ( oricat ar fi incercat el, cel la care tin sa ma indeparteze, ma sa faca sa-l uit ), in loc sa " apuna ", el se intensifica.
Toti prietenii / cunoscutii, m-au intrebat ce s-a intamplat cu mine, ca m-am schimbat, ca nu mai sunt aceeasi.
Dupa atata timp nu l-am uitat, nu am reusit, Dmn. Cat de mult pot tine la el. sad
Nu mai pot!
Nu mai rezit!
Simt ca nu mai am putere!
Am inteles ca si eu pot iubi, ca nu am inima de piatra.
Acest baiat m-a schimbat radical. M-a facut o alta persoana.
Imi e dor de zambetele mele spontane. De zilele cand zambeam fara motiv.
Ca il iubesc?
Da! De ceva timp am inceput sa realizez asta. Dar de ce nu pot avea parte de o poveste roz? De ce? Pentru ca de multe ori povestile nu sunt reale? sad. De ce la fiecare pas ma ` impiedic` de o amintire cu el, orice imagine, cuvant, melodie aducandu-mi-l in memorie?
Cu ce este el mai special decat alti baieti?
Toti imi spun sa-l uit, ca este uratel si altele! Dar nu`mi pasa de parerea lumii! Iubesc ceea ce era el. Chiar daca acum este o alta persoana, iubesc chiar si ceea ce a devenit!
Vreau sa ii spun tot ceea ce v-am spus si voua, dar nu am nicio putere, nici macar pic de curaj sad. Mereu teama se pune ca o bariera in fata mea.
Vreau sa ii spun ca nu l-am uitat. sa nu uite ca eu am tinut si inca tin la el. Dar orgoliul rau mereu se face prezent si ma raneste.
Cu ce am gresit? De ce ne-am certat?
Mii de intrebari fara un raspuns!
Va intrebati de ce nu renunt?
Pentru ca tin la el, si stiu ca se merita sa lupt pentru ceea ce iubesc! Ajutati-ma cu un sfat. Orice vorba este bine primita. sad

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai avut nevoie sa scoti din tine toata greutatea din suflet,ai facut-o,incearca acum sa te obisnuiesti cu ea!
Nu stiu daca exista cale de impacare,dar din spusele tale,vad ca pana si speranta e inexistenta.
Si in cazul asta,va trebui sa reinveti sa traiesti,asa,cu rana in suflet!
Nu iti mai plange de mila,inceteaza sa te compatimesti,plangi sa te racoresti,scutura-te si nu mai sta sa te gandesti doar cum erai,incearca sa si redevii acea persoana!
Stiu ca e cumplit de greu,tu o sa-mi spui ca e imposibil,ei bine,nu e!
Strange din dinti si schimba lucrurile,in ce te priveste!
Cu durerea taindu-ti respiratia si cu lacrimi in ochi,nu vei inainta in viata si ziua de maine nu va mai veni niciodata!
Trebuie sa mergi inainte,chiar daca te tarasti,nu lasa un alt om sa-si lase o asemenea amprenta asupra ta,denota slabiciune,lipsa de putere si de tarie de caracter!
Demonstreaza-ti ca esti puternica,pentru ca chiar esti,poti face ORICE, ajunge sa vrei!
Hai, fruntea sus, plangi inca o data, rasufla si fii iarasi tu!
Maine sa fie prima zi din noua ta viata!
Poti!
Vrei?

| mgtow a răspuns:

Te va bantui pana te vei obisnui cu ideea ca s-a terminat si viata merge inainte cu Dumnezeu alaturi de tine.

| EnvyU a răspuns:

Si acesta e motivul pentru care urasc iubirea. Stiu ca toata lumea spune "cu timpul il vei uita" nu este asa, nu il vei uita niciodata happy dar sentimentele iti vor trece, asta e adevarat. De facut...nu prea e nimic de facut decat lucrurile normale, scoala, plimbari, prieteni, un servici, un hobby, orice sa treaca timpul mai repede si sa iti concentrezi tristetea in alta parte. Thats life, we live we love we leave

| xCatastrophe a răspuns:

Eii bine sa stii ca nu ti-am citit toata telenovela, dar din cate`mi dau eu seama esti o zodie care pune suflet in relatii si chestii. Eu sunt chiar invers si la cei cativa anisori ai mei [16] am niste sfaturi pentru tine.
1. Pur si simplu opreste`te din plans.
2. Niciun baiat nu meritata atata boceala :))
3. Sincer puteai sa renunti la toata telenovela aia scrisa ca sigur nu intereseaza pe nimeni deoarece pe acest site sunt multi cocalari si pitipoance vad eu care o sa te ia la "mistouri".
4. Daca vrei sa scapi de vina si de plans pur si simplu gaseste`ti altul.
5. Ochii care nu se vad se uita.
6. Ia asculta la mamii :> http://www.youtube.com/watch?v=VF2Pb65O5uw
Succesc draguta.

| Auslesse a răspuns:

Hey,revino-ti! ...stiu ca destul de greu pentru ca si eu am trecut prin acesta situatie,dar nu e sfarsitul luimii, nu exista problema fara rezolvare.Tu crezi ca el plange dupa tine, asa cum plangi tu dupa el? Ei bine nu, pentru ca dac-ar fi simtit ce simti tu, s-ar fi intors la tine.Ti-am zis..si eu am trecut prin asta,dar tipul asta cu care am fost eu e un ipocrit, pentru ca a facut o mare gafa, pe care nici un baiat destept si cu bun simt, n-ar face-o vreodata! Acum, tipul asta nu merita nici macar sa ma priveasca in ochi.Deci,capul sus, fii tare! Revino-ti si ai sa vezi ce frumoasa-i viata! si sa stii un lucru, nu se termina lumea la un singur baiat! O sa apara si cel care te merita cu adevarat! Numai binehappy

| SentimentalConsil a răspuns:

Comunicarea e cel mai de pret ajutor intr-o relatie,ai scris ca este o persoana foarte orgolioasa, sti ce inseamna asa intr-o relatie? ca tu sa suferi din cauza trufiei si ingamfarii sale. O persoana orgolioasa este si o persoana foarte incapatanata care nu accepta alte pareri decat pe ale sale. De aici se ajunge la un conflict si de aceea iti zic ca ai procedat bine ca te-ai despartit de el "Cel mai destept cedeaza", o persoana care nu stie sa-si stapaneasca orgoliul nu provoaca decat ura si invidie, daca vrei sa te imbolnavesti nu ai decat sa plangi pe la toate "colturile" dupa el dar sunt foarte sigura ca el te-a uitat din secunda doi de cand v-ati despartit si pana acum a mai imbolnavit si alte fete, cauta-ti un baiat cu care sa te intelegi, care sa raspunda cerintelor tale dai si tu ale lui, succes!

| octha a răspuns:

Gaseste pe altul,unul care sa te faca sa zambeasca,un prieten,ridica putin barierele intre voi(asta daca vrea si el) si deveniti mult mai apropiati,sarutate cu el, sa stati mai tot timpul impreuna. daca nu gasesti pe nimeni, atunci ar treui sa-ti faci curaj, sa lamuresti lucrurile cu fostul tau iubit, sa-i spui ca tu mai tii la el si ca daca vrea sa fiti din nou impreuna. daca nu vrea macar stii ca s-a terminat totul intre voi, tragi de 3 ori aer adanc in piept si ai sa te simti un pic mai bn.eu am patit asa cu o fosta prietena, imi placea de ea, ne-am intalnit de cateva ori, dar ma tinea la distanta, nu prea ne intalneam.acum de cateva zile a revenit in viata mea, dsar ea are iubit, am intrebat-o daca lar lasa pentru mine, a spus ca nu.eu intre timp mi-am facut o noua iubita, o fosta colega de clasa de la liceu, si acum astept sa vina in tara cai plecata.asa ca capul sus si lasa tristetea doeparte.mai ales ca din cate am citit ai un zambet frumos. apropo: uitate la filme comice, mersi bean, asta sigur o sa te faca sal mai uiti, daca esti atenta la film sau orce film comedie care sa razi pana la lacrimi.asa ca te astept cu un raspuns aici peste cat timp o sa iti ia si sa aud "sunt fericita".:*

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Faptul ca ie primul pe care l-ai iubit..si il iubesti face ca toata povestea asta sa para fara rezolvare, dar nu ie asa.
Inca o data spun ca timpul poate sterge absolut totul, e nevoie de rabdare, privestete in oglinda si intreaba-te: Asta meriti?; AI sa ramai mizerabila pentru tot restul vietii din cauza unu flacau?;
Uital, lasa-l in pace, faptul ca te-a lasat arata doar ca lui nu i-a pasat indeajuns de mult ca sa isi dea seama ca tu chiar suferi, deci nu ie pentru tine. Meriti mai mult, intotdeauna o sa meriti mai mult, pentru ca ie vorba de tine si tu esti prima prioritate pentru tine asa ca baga la cap! Nu ie sfarsitul lumii si nu o sa vina din cauza unuia care ti-a frant inima. Tot ce simti tu acum e doar o ceata ce iti acopera ochii, incearca sa privesti mai bine si continua sa mergi inainte, iar pana la urma ai sa vezi ca totul e doar o piedica peste care o sa poti trece fara nici un fel de problema.
Numai binewinking

| darnme a răspuns:

Sincer, da-l dracu! Eu cred ca totul se intampla cu un motiv, primesti ceea ce dai! Daca nu a fost sa fie intre voi inseamna ca nu are rost sa te mai consumi! Un baiat care te face sa plangi in halul asta trebuia sa se simt si el la fel ca tine si sa te fii cautat deja. Dar nu a facut-o, nu? Atunci de ce sa il cauti tu? Daca o sa te respinga si o sa te doara si mai mult? Eu cred ca nu merita, tu faci ce vrei!
Eu spun ca cel mai important este sa iti revii la cum erai inainte, nici un baiat nu merita sa te schimbi pentru el sincerrr.Viata e asa frumoasa, te sfatuiesc sa pleci undeva cu parintii tai si sa te gandesti un pic la tine, sa te regasesti mai bine zis, de exemplu mergeti cu masina cu viteza pe un camp ceva, geamurile deshise un pic si muzica buna care sa te relaxeze, sa iti placa, am facut eu asta si sincer am simtit pace si linistee laughing) Toate astea vin din partea unei fete cu destul de multe probleme, depresii, tata alcoolic si altele, dar nu am sa iti povestesc viata mea aici.De ceva timp m-am schimbat f mult, pe mine nimeni nu ma calca in picioare si nu as fi crezut ca o sa ajung vreodata asa sincer laughing
Ce incerc sa iti spun este:

TREZESTE-TE! AI O VIATA IN FATA SI NUMAI UNA! O sa stai sa plangi dupa prima ta iubire toata viata ta? O sa il lasi sa te schimbe chiar daca nici macar nu mai sunteti impreuna?
Ohoo, eu in locul tau l-as face sa vrea el sa fie cu mine din nou cu disperare laughing Te provoc sa te imbraci fain de tot si sa iesi cu fetele in oras, sa va distrati calumea, radeti, beti, fumati ceva, dansati! Si dupa o sa vezi cum iti revii laughing
Te pup, sper ca te-am ajutat! :*

| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Vorbeste-i in fata,, tot ce simti... daca te vede asa rista o sa simta si el poate ceva,, asta parerea mea.si daca iese bine imi dai o funda!

| leacuri a răspuns:

Ia srar of bethleem- remedii florale bach...o sa iti revii

| leacuri a răspuns:

Star of bethleem

| Byscu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el [fata in fata ca prin tel sau sms nu e bine]

| sweetlikechocolate a răspuns:

Uite, chiar acum trec si eu prin aceeasi situatie ca si tine si de aceea nu iti pot da sfaturi caci si eu ma simt la fel de pierduta ca si tine. Insa te pot incuraja, spunanduti ca intodeauna un sfarsit inseamna un nou inceput. Incearca sa gandesti asa si o sa te simti mai bine. Chiar daca acum viata ni se pare imposibila intr-o zi o sa zambim din nou ca inainte. Crede-ma momente ca astea sunt menite pentru a face oamenii mai puternici... happy

| aega a răspuns:

Scuza-ma ca imi permit sa ti spun dar cred ca te consumi prea mult,crezi ca el plange atat dupa tine? iar daca nu atunci tu dupa cine plangi, iubirea adevarata poate aparea intre doua inimi pereche, tu nu faci decat sa ingenunchezi in fata unui vis, daca tu il urci pe un piedestal ii dai mai multa importanta decat are, si in timp ce tu plangi dupa el poate perechea inimi tale trece fara sa o observi, tu il faci deosebit in ochii tai asa ca plangi, suferi, te ridici spui un simplu dal dracu nu ma merita si pleci mai departe, cu cat arati mai multa indiferenta fata de el cu atat o sa l faci sa sufere mai rau in rest mult succes ai o viata inainte, invata ceva de aici si mergi inainte