| bredicenista a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac ajutati-ma va roog crying de revelion m-am cunoscut cu un baiat dar mie nu-mi prea placea de el dar lui de mine foarte mult ...de atunci am fost prieteni foarte buni si a inceput sa-mi placa si mie de el asa cat de cat... apoi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si l-am rafuzat ca nah m-am gandit ca nu il cunosc asa de bine dar el a continuat sa se intelega bine cu mine si ne-am apropiat foarte mult dar zilele trecute am auzit niste barfe despre mine si el care normal ca mau deranjat si i-am zis ca ar trebui sa nu ne mai vedem asa de des ca nu-mi place sa se spuna despre noi ca suntem impreuna si el a acceptat imd a zis ca el ar face orice doar sa-mi fie mie bine si sa n-am probleme si acum pur si simplu nu-mi mai da nici un apropo chiar nimic nimic si cred ca acum eu am inceput sal iubesc de fapt eu mereu dupa ce pierd pe cineva imi dau seama de valoarea lui dar numai poott acum am inceput sa ascult piesele care mi le trimitea el si ma trec fiorii cred ca sunt indragostita de el crying dar cred ca el sa obisnuit deja cu ideeaca nul plac si ca nul vreau? ce sa faac acum? va roogg funda kiss

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Esti indragostita. se spune ca nu sti ce ai langa tine pana nu pierzi asta e cazu tau. lupta pentru dragostea ta ca asta e chiar dragoste si se vede ca el te iubeste sincer. desi sunt o grmada de metode la rezolvarea problema tale COMUNICAREA e cea mai buna pentru ca asa spui exact ce simti si celalalt nu are cum sa nu inteleaga. cheama-l intr-un loc sa fiti decat voi(asa de fata cu lumea apar glume si etc) si spune-i ke ti se intampla. chiar daca nu ar iesi totul cum tiai dori mai bine sa stii cum s-a terminat decat sa te intrebi mereu cum ar fi fost. si sa regreti:*noroc.

| Tiberius a răspuns:

Eu nu inteleg cum **** mea sa nu-ti placa de cineva apoi sa nu-ti placa

| adaanda a răspuns:

E mare pacat sa indepartezi pe cineva care t iubeste, crede-ma mare pacat.Nu uita roata se poate intoarce oricand,ce iti pasa tie ca lumea spunea ca sunteti impreuna,desi il considerai doar un amic?! Nu avea dc sa iti pesehappy Eu as spune sa il cauti,sa ii ceri scuze, sa te apropii de el, iar daca acum ti-a trezit un sentiment in tine incearca si o relatie.De ce nu?! Mult noroc.Cauta-l>big grin

| Bibishorrrr a răspuns:

Eu spun sa il suni sa ii propui o intalnire intre 4 ochii.Sa ii spui cu adevarat ce simti si ca ai fost confuza si nu ti.ai dat seama cat de mult ti la el. Spune-i ca acum ti.ai dat seama ca il iubesti si intreaba-l daca iti mai acorda o a 2-a sansa.Sunt sigura ca va accepta deoarece din cate am inteles el si.a dorit mult aceasta relatie si cred ca te iubeste! Sper ca te.am ajutat! Sa fi fericita si ai grija sa nu il mai ranesti.:*bafta fundita?

| LorryDulce a răspuns:

Daca te inchizi in tine nu rezolvi nimic si nici nu te ajuta.Ia-ti inima in dinti intr-o zi si spune-i ca vrei sa vorbiti serios, ca ai sa ii zici ceva, in cazul in care esti hotarata si vrei sa incepi ceva cu el.In primul rand intereseaza-te daca mai simte la fel pentru tine,intreaba-l,iar daca totul e la fel si consideri ca e bine, spune-i ca ai stat si te-ai gandit mai bine si ai vrea sa incercati ceva dar sa o luati cu incetul, sa lasati lucrurile sa vina de la sine.Nu ai nimic de pierdut, poate sa iasa ceva foarte frumos sau daca nu va merge, tu sti ca ai incercat si nu o sa te intrebi mai tarziu "cum ar fi fost daca"...e cel mai urat sentiment sa te intrebi o viata cum ar fi fost daca...

| alexuta4you a răspuns:

Cauta-l spune-i sentimentele tale nu te va refuza pentru ca tine la tine dar nu lasa timpul sa traca ca isi poate gasi alta ...bafta

| eumy a răspuns:

Intreba-l daca vrea sa fie cu tine fara rusine daca nu incerci nu castigi daca te iubeste atat de mult o sa accepte iar daca nu puteti sa fiti prieteni in continuare sper ca am fost de ajutor mult succes si tine minte daca nu incerci nu castigi nu ai ce sa pierzi succes! fundita?