| Alle3xandra a întrebat:

Nu mai suport sad Tatal meu este un mare nenorocit. M-a bate, m-a injura, isi bate joc de mine si m-a jigneste ca si cum as fii ultimul om.Nu mai pot sad Cred ca o sa innebunesc.De exemplu in seara asta, am fost la concert si am uitat cheile, cu cartela de la interfon acasa.Si cand am ajuns la bloc am sunat la interfon sa-mi deschida.Si nu mi-a deschis, dar a inceput sa m-a injure si sa ma dea raului ca la ultima persoana.Am intrebat ce am facut si el imi zice "A dracului de jigodie, mai intrebi si ce facu-si, dupa ce ca m-a faci pe mine sa m-a ridic din pat ca esti tu proasta si nu-ti iei cheia la tine". Ce pot sa fac? Peste 1 luna fac 18 ani.Imi vine sa plec de acasa, dar nu am unde.Simt ca numai pot sad

Răspuns Câştigător
| Dariana a răspuns:

Of, imi pare rau pentru tine!cryingDin pacate mai exista si parinti neglijabili ca acestia, daca ai posibilitati dupa ce faci 18 ani muta. te la rude sau la o persoana apropiata, mai ales invata la scoala pentru ca in viitor sa. ti creezi o stare materiala buna sa nu mai fi nevoita sa apelezi la tatal tau.Totusi daca nu gasesti rezolvare incearca la protectia copiiilor sau la politie.Fii tare si ai credinta in Dumnezeu! Sper sa iesi cu bine din toate problemele!:*

11 răspunsuri:
| GrecuCristi a răspuns:

Tata-l tau are o copilarie frumoasa? Eu am un vecin care are doua fete olimpice si o nevasta profesoara de romana si bea sile bate din pacate. Tata-l tau are patima bauturii 100%. Imi pare rau dar singurul lucru pe care il poti face este sa mergi la protectia consumatorului si sa-l bagi in puscarie! Sau sa mergi cu el pentru a fii consiliat de un psiholog ca sigur nu e normal la cap! ce pot spune Imi este mila de tine, dar astfel de oameni merita sa infunde puscariile!

| Alex20_8915 a răspuns:

Grav este ca ai o problema gigantica cu parinti/parintele la o varsta la care ai mare nevoie de sprijinul lor... Singurul sfat pe care incerc sa ti-l dau, e sa vorbesti cu o ruda apropiata care te poate ajuta in relatia cu ei/el. straight face

| ßέßέ a răspuns:

Sa mai astepti o luna si sa iti iei lumea in cap dupa. Nu stiu cum il poti numi tata. Partea cu nenorocitul e buna! Du-te la niste rude si stai sau gaseste o solutie ca asa iti distrugi viata langa un asemenea specimen! Bafta!;*

| Gabi_6377 a răspuns:

E foarte greu.Nu stiu dac asta se intampla din copilarie sau recent. Daca e din copilarie, nu stiu cum ai suportat atat. Dca faci 18 ani te poti angaja, si sa cauti o colega de apartament sa stai cu ea...Ai grija de tine si incearca sa nu-i dai motive de scandal.Nu stunt deloc de acord cu bataia.Ar trebui sa-l reclami, e rau ca nu ai un sprijin, macar o ruda...

| pacalici a răspuns:

Ma nu-s ce sa zic ca si eu as vrea sa plec departe de lumea asta si sa uit tot dar n-avem posibilitatea de-a pleca asa ca ramanem acasa si anebunim.

| νєησм a răspuns:

Acesta nu este un tata care isi iubeste fica asta e o jigodie care profita de ea.nu merita nici tata sa-i zici mai bine chiar handicapat idiot cum vrei u! mama ta ce spune despre asta? Macar incearca.sa te duci la prieteni veri etc.nul mai deranja sau baga in seama.incearca sal eviti ca pe un om care trece pe strada daca incepe chiar el scandalu ca tine atunci du-te frate la politie asta nu merita doar puscarie asta merita omorat. sper ca team dat ceva idei bbft:*

| G0oLaN a răspuns:

Dariana are dreptate! nu stiu deja faci 18 ani! cautati de munka fara sa stie ell ia-ti o camera cu chirie! si iiill lasi ballta sa simta ca iti sp eu ca simte! ori ce parinte simte! sau daca nu uite iti las id meu g0lan_mary si vorbim mai multe acolo pup:*

Răspuns utilizator avertizat
| princess87 a răspuns:

Markelynio tu ai ceva in capul ala?

| BuuBuu_6473 a răspuns:

@GrecuCristi- ar trebui sa mearga la PORTECTIA COPILULUI nu la PROTECTIA CONSUMATORULUI.
Informeaza`te.

Ai o mare problema.Clar!
Incearca sa vorbesti cu tatal tauhappy.
Daca nu se poate vorbeste cu rudele, prietenii.
Gasteste`ti u n job, fa ceva banuti, da`ti seama ca nu poti sta langa un asemenea omstraight face chiar daca e tatal tau.
Deci gandeste`te ce vrei sa faci pe viitor: sa stai acasa si sa-ti risti viitorul sau s`o iei de la capat si sa te pui usor usor pe picioare.

Bafta multa!:*

| Feri259 a răspuns:

Draga Alexandra. Dacă chiar asa tata nenorocit ai, nu Îți recomand să faci decât un singur lucrutongueune mana pe un cuțit și înjunghie-l în timp ce doarme.Asa as face eu, mai ales pentru torturile pe care m-i le oferă.De exemplu:ieri a aruncat cu un obiect de metal în mine și mi-a spart arcada ochiului doar pentru ca voiam sa ma joc pe calculator și el nu dorea sa ma lase.Am pierDuță mult sânge...
Fa-o, ucide-l.Chiar dacă ajungi în pușcărie măcar ai scăpat de ceva ce îți doreai sa scapi