| anonim_4396 a întrebat:

Nu merge nimic. Absolut nimic! M'am saturat de toate. Am crezut ca o sa functioneze ceva din ce m'ati sfatuit voi, insa s-a dovedit [din nou!] ca nu fac altceva decat sa'mi periclitez situatia. Sincer va spun, simt ca viata mea fara persoana asta nu mai are nici un rost. O iubesc enorm de mult, dar parca sunt invizibil. Desi incerc sa'i arat asta cat mai des si mai "pe fata" cu putinta, ea e de neclintit. Nu reactioneaza in niciun fel [pardon, mint: mi-a dat "ignore" pe messenger]. Stiu ca probabil veti spune ca nu mai e nimic de facut. As fi dat mai multe detalii, dar ar fi insemnat sascriu o noapte intreaga. Astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| SperanteSpulberate a răspuns:

Hooo!
Nu fi atat de. pesimist! In primul rand, nu vreau sa scriu aici un roman.Dar asa pe scurt iti zic cate ceva.
In primul rand nu merita sa suferi, intelegi?! e greu, crede-ma stiu, nu ea e prima si nici ultima pe care o sa o ai in viata ta, in inima ta.
Tu crezi ca se opreste aici timpul? Da de undeoh go on, tu pleci mai departe, acum pare asa de imposibil, parca totul se destrama si nu mai merge? Si de ce? Pentru ca tu asa te gandesti, trebuie gandit si pozitiv.
In al 2-lea rand fi mai puternic, ti-a dat iggnore, lasa-l in pana mea, daca ei asa e bine, nu ii arata ca iti pasa.Fii indiferent.
Uiteo! Ca mai sunt multe[acum stiu ce o sa zici : "Dar eu pe ea o vreau pe ea o iubesc"] hei. dar nu exsista nu pot doar nu vreau :] si asta sti foarte bine, doar ca tu acum esti asa intr-o ''depresie'' a iubirii.Dar crede-ma trece, timpul rezolva tot, acum stiu ca pare imposibil, dar cu timpul o sa vezi ca cu incetu si incetu uiti de ea, poate intr-un an sau 4-5 luni sau mai putin :], si gasesti alta, alta mai buna!
Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

O sa treci cu timpul peste asta oricine are belea pe cap, eu acum ma simt cam rau si nu conteaza pentru ca mai tarziu stiu ca o sa fiu mai fericit.

| Marius151 a răspuns:

Ionica, pai e vorba ca poate ai facut prea multe, sau ai fost prea insistent, uite daca vrei sa niste sfaturi, lasa-mi un mesaj cu id-ul tau.

| hastemele a răspuns:

Dragul meu cred ca ai o fire obsesiva, esti obsedat de acea persoana, asta este un lucru nociv, te sfatuiesc prieteneste sa stai departe de lucrurile nocive care iti pot crea dependentza, in plus din intrebarea ta deduc ca esti un individ fara personalitate, nu reusesti sa impui putina ratiune in mintea ta si te lasi invis de sentimente, in plus proabil esti si o persoana destul de plictistoare care este incapabil sa atraga atentia unei fete. chiar mai mult primesti ignore pe mess, esti un caz pierdut nu vreau sa te jingesc dar pari a fi un ratat, este un lucru periculos poti fi de asemenea o fire despresiva cu predispozitie sper sinucidere. funda pls, te pup!