| Papusik_4304 a întrebat:

cryingcryingcrying nu mi-a aparut ce am scris... angryangry! TPU am si eu o problema. ma gandesc intruna la fostul nu stiu ce sa fac am luat decizia sa-l uit dar pare atat de imposibil mereu imi amintesc de el imi vine in minte amintiri clipe petrecute cu el tot. Chiar nu stiu ce sa ma mai fac. Ne intalnim foarte rar( 1, 2 saptamani; tinand cont ca sta la 20 de min fata de mine) Il iubesc enorm si incerc sa nu-i mai arat dar nu pot. Cand ne mai vedem ma saruta asa focant, ma stange in brate asa simt ca i-a fost dor de mine. Dar nu ma cauta nici pe mess vede ca sunt online nu spune nimic, la telefon nimic. Asteapta numai de la mine si ma deranjeaza asta. Cu celelalte nu e asa vorbeste cald si dulce cu una chiar gen(bitha te iubesc si ce ochisori scumpi ai ce buzite dulci ai ( nu e din judet fata). Oricum fac tot posibilu sa nu ma intalnesc sa'l evit dar nu am cum pur si simplu. Nu stiu cum sa-l uit da imi petrec din timp cu prietenii baieti fete, ma gandesc mult la el mereu. nu as putea sa-mi fac alt prieten pentru ca orice sarut atingere mangiere imi aduce aminte de el. si nu are rost sa ma mint singura ca nu-mi pasa de el. asa cum e "faptele vorbesc" asta nu e nici din partea lui si incerc sa nu mai fie nici din partea mea. multi mi-au spus ca sa-l uit ca nu merita. dar am dat tot pentru el orice ...si ce am primit in schimb. dezamagiri. C sa fac?crying ast raspsad

3 răspunsuri:
| Tormentor a răspuns:

Poi vezi daca puteti sa va impacati daca nu. gaseste pe altcineva.

| hajimemasho a răspuns:

Esti constienta ca si el stie asta?! Stie ca iti place de el, ti-o citeste in priviri si totusi te lasa sa te chinui. Atunci zi-mi si mie de ce ti-ai mai pierde un minut din viata ta pentru el!? Te invat eu ce sa faci. Insa ca sa-l cuceresti, trebuie sa te dezindragostesti. Asculta-ma bine. Nu te poti preface, te citeste imediat daca te prefaci. Mai intai gandeste-te la defectele lui, la lucrurile pe care le-a facut si te-a durut si la toate activitatile si visurile pe care nu ti le indeplinesti din cauza ca esti cu gandul mereu la el. De-acum inainte mereu cand il vezi, saluta-l zambind, dar fara sa stai mult timp cu el. Arata-i ca prezenta lui nu e importanta, ca nu tinzi dupa compania lui si gaseste niste baieti cu care sa flirtezi. Nu ai ce pierde. Un ultim sfat: bucura-te de viata si nu face nimic pentru el(de ex, ai vrea sa mergi in parc, dar stii ca pe el il gasesti la discoteca si mergi la discoteca; sfatul meu e sa te duci in parc.) Nu mai face nimic pentru el si impune-ti sa nu-l mai cauti pe messenger, eventual, sterge-l din lista de messenger(nu-ti face griji, o sa-ti ramana in adresewinking, dar in acest mod nu-l vei mai vedea mereu online si cu timpul durerea va disparea. Vreau sa te rog un singur lucru. Fa chestiile astea pentru tine, pentru a te bucura de viata, nu ca sa-l cuceresti pe el. Pretuieste-te... esti femeie, trebuie sa fii iubita si protejata pentru ca esti femeie si pentru ca esti frumoasa si daca un barbat nu stie asta nu merita sa-i acorzi atentie. Te pup. Mult succes si astept sa ne scrii sa vedem cum a decurs.

| alexcocosel a răspuns:

Scumpa mea, fi atenta ce ai de facut...
daca te-a iubit se intoarce singur
timp de 4 saptamani incearca sa-l ignori.
nu-i mai raspunde la tell
nu-i mai raspunde pe mess sau sms daca iti scrie.
incearca sa faci asta timp de 4 saptamani si o sa-l vezi in genunchi la tine.stim cu totii ca este foarte greu prin ce treci tu in aceste clipe...dar trebuie sa te mobilizezi si sa incerci sa-ti petreci csat mai mult timp in prezenta colegilor sau a prietenilor fara a le arata durerea ta din suflet. incearca sa-l ignori total chiar daca el nu te iubeste sau nu te-a iubit. sper sa aiba efect ce-a ce te-am sfatuit eu.