| ajerkemnd a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul de 8 zile si am facut un test care a iesit negativ dar din greseala a intrat urina in caseta care arata rezultatul testului. poate influenta rezultatul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcian se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata, deoarece este foarte concetrata.

Noi nu-ti putem spune nimic, nestiind ce varsta ai, ce tip de ciclu menstrual ai, la cate zile se succede ciclul, cand ai avut sexul samd.
Sunt extrem de multe necunsocute in problema ta, asa ca nu o putem judeca si rezolva.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Repeta testul.