| kazaryon a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia de 12 zile si am o durere la nivelul organelor genitale in partea dreapta, la "prag". Care ar putea fi cauzele posibile?

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Se mai întâmplă să ai dureri, unele dintre ele chiar foarte puternice!
Poate este şi o dereglare! Nu cred că ai întreţinut vreun act sexual şi de moment ce nu l-ai menţionat, voi exclude această variantă!
Du-te la un ginecolog să-ţi spună exact, pentru că el este singurul care poate înţelege şi poate să-ţi spună exact ce se întâmplă cu tine!
Eu o pun pe baza unei dereglări! Mie odată nu mi-a venit menstruaţia timp de 3 luni dar de dureri nu-mi amintesc! Fiecare origanism funcţionează în felul lui, e cam greu sa-ţi spun exact ce este cu durerile tale!
Sper că te-ai mai liniştit puţin! Oricum ceva grav nu are cum să fie!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu ai avut relatii intime, atunci excludem posibila sarcina...
Poate ai racit ori ai infectie!
Adreseaza-te urgent medicului de familie!
O zi buna happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai inteligent mod de a aborda o astfel de problema este cea de a te prezenta cat mai urgent la o consultatie ginecologica. Vizita medicala se impune fiindca intarzierea menstruatiei a depasit cele asa zise 10 zile acceptabile si de asemenea doar medicul ginecolog printr-o consultarea directa a"pasaricii" tale isi poate da seama privind adevarata afectiune de care sufera aceasta. Multa sanatate!

| dinutu98 a răspuns:

Buna. posibil sa fi racit sau sa ai o infectie. sarcina o excludem. te sfatuiesc sa iti anunti parintii si sa merge-ti la ginecolog la un control