| anonim_4396 a întrebat:

Nu mia mai venit ciclu de 2 luni ce ma fac ce inseamna asta nu pot fii gravida am 14 ani si sunt virgina

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti gravida, dar esti foarte tanara si ai dereglari normale de pubertate. Daca nu ai dureri sau alte simptome, eu zic sa mai astepti vreo doua luni si abia ulterior sa mergi la un endocrinolog si la ginecolog (pentru ecografie, nu consult ginecologic).

| Te besk a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la un doctor si sa ii explici ca nu ti-a mi venit de 2luni de zile ciclu menstrual si nu trebuie sa fii speriata esti la inceput poate ca organismul nu a intrat inca in ritm, dar eu iti urez succes...si du-te la un doctor daca nici acum nu iti mai vine kiss>big grin:<

| Medis a răspuns:

E destul de devreme de cand ti-a venit ciclul, asta inseamna ca nu-ti vine regulat happy. nu-ti face problemewinking

| enka a răspuns:

Pentru o idee de comparatie mie mi s-a intamplat ca in ultimii doi ani, pe timpul verii sa nu am menstra deloc. In toamna vine din nou, perfect normal. Esti foarte ingrijorata (cu toate ca nu ai de ce) - fa o vizita la ginecolog. Iti va spune ce ai de facut.