| Ezzio a întrebat:

Nu pot intelege o chestie poate mi-a explicati(fara injuraturi va rog)
De ce astia smecheri fac misto de cei care invata(tocilari), adica ma gandesc la scoala vi sa inveti nu sa te dai smecher...Intrebarea mea Fraierii vor putea vreodata sa se asemene cu Smecheri? Adica sa fie si tocilari si smecheri.
Scz de categorie
Funda

Răspuns Câştigător
| SaNe_9148 a răspuns:

Aici iti pot da un raspuns clar pentru ca stiu din amandoua 1 la mana un smecher e ala care face lucrurile cu cap in al doilea rand asa zisi smecheri care se iau de tocilari o fac pentru ca la altu de seama lor nu se dau de frica sau diverse motive un tocilar isi poate deschide ochi daca nu e prea fricos eu de exemplu am fost baiat de cratier casa zic asa... am facut multe prosti garda,batai, droguri, etc... dar acum m-am trezit la doar 16 ani laughing si imi fac scoala si imi fac vitorul te salut si sper ca te-am ajutat poate imi dai si o funda tongue

9 răspunsuri:
| VacutzaRoscata a răspuns:

Pentru ca daca sunt prosti se iau de cei care invata numindui tocilari
dai apoi ''tocilarii'' vor rade cand vor ajunge ceva mare in viata spre deosebire de astia care raman doar cu smecheria

| MMihai a răspuns:

Șmecherii= puștani manueliști, care se dau șmecheri
Manueliști nu este în Dex, dar sper că ai priceput, despre ce este vorba.

| DanutzVoda a răspuns:

Pai diriga mea spune ceva de genu ca astia care invata vor abia un job bun, iar aia care nu invata vor vinde inghetata pe strada laughing.

| andreeakenthigh a răspuns:

Pentru ca in mod cert sunt invidiosi smug tu nu ii baga in seama, si continua sa inveti. si nu, nu cred ca ai vrea sa te asemeni cu smecherii.

| Ezzio explică:

Ms la toti pentru ajutor vas da la tti funde daca as putea

| Flav a răspuns:

Ma, tu tocilar nu esti, ca nu stii sa scrii.
Smecher? Dupa poza, poate doar de foame.
Fraier? Ma abtin, ca mai sunt si admini pe site.

| lolly a răspuns:

Hmm...deci sa iti spun tocilari, nu sunt apreciati de oameni prosti, care habar nu au ce va ajunge de viitorul lor, campul! ei invata spre binele lor si astia smecheri vor merge cu oile pe campwinkingEu nu sunt in situatia de genul, dar multi ma privesc la teste se mira ca stiu la majoritatea(nu ma laud dar pot sa observ din privirile lor) niciodata nu mi s-a spus tocilara dar simt ca sunt asa. in ochii lor: Asta stie tot ce pui mei invata atat nu stiu ce. smecherasii nu gandesc lucid si sunt nepasatoritongue

| IRI_5028 a răspuns:

Taicamiu (si nu numai) spune ca "fraierii" sunt mereu cei smecheri.

| Nirdoc a răspuns:

In primul rand daca ia note bune si inveti bine nu inseamna ca esti tocilar, e adevarat ca in viata trebuie sa fi si smecher dar intr-o oarecare masura, sa stii unde sa te opresti. Cum au zis si ceilati tu continua sa inveti da sa nu stai 24/24 h cu nasu in carte. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic. Bafta in continuare!