| anonim_4396 a întrebat:

Nu reusesc sa trec peste. Se spune ca unele imagini, sunete, etc le uiti usor, dar felul in care te-ai simtit langa cineva-nu.
Cam asa si la mine. Ne-am cunoscut intamplator pe net acum 6 luni. Ne-am placut nebuneste si la prima intalnire si in loc sa se "lege" ceva cum am dedus ca e firesc dupa mii de mesaje, telefoane in toiul noptii, mi-a spus ca nu e pregatit pentru o relatie si l-am lasat. Mi-a scris la fix 1 luna sa ne vedem, iar dupa multe insistente am cedat. Ceea ce am simtit eu in acele 2 intalniri ce au urmat,felul in care comunicam din priviri,. gesturile lui,adica potrivirea aia pe care o cautam era langa mine. Au urmat-din nou- scuze si pareri de rau pentru ca nu e pregatit, nu vrea sa ma raneasca, ii e mai bine asa, fara relatie. A urmat iar vreo 1 luna de tacere, apoi tot invitandu-ma la meciurile pe care la avea, ne-am reintalnit. De vreo 6 ori. Intotdeauna ma privea cu drag,ma conducea acasa facand glume si mentinandu-mi buna dispozitie. Si ma saruta de fiecare data fie ca doream,fie ca nu(pentru ca nu voiam sa dau curs incertitudinii in care ne aflam). Ma simt bine cu el, parca il stiu de o viata. Am simtit si mi-a si povestit ca il atrage ceva inexplicabil la bine, si e reciproc, si oricum am simtit asta din "acel"fel in care ma priveste. Dar faptele lui il contrazic, adica e neclar ce s-a intamplat si de ce s-a intamplat asa si ce mai ramane de facut.

5 răspunsuri:
| DoriKat a răspuns:

Daca va placeti reciproc, nu-l lasa sa-ti scape. Parerea mea este ca tu trebuie sa-i arati multa afectiune, ca sa nu se simta nesigur. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu el, spune-i ca vrei ceva serios. ^^
Ori nu-ti mai pierde timpul cu cineva care nu-si poate asuma o relatie si nu e suficient de matur, ori se ascunde dupa tot felul de scuze.

greece12
| greece12 a răspuns:

Te inteleg foarte bine,dar mi-e tare teama ca ai nimerit peste un seducator de profesie.
Ritmul si periodicitatea cu care apare,comportamentul impecabil,scuzele si "scrupulele" lui par sa faca parte dintr-un arsenal complet si foarte bine pus la punct,care are ca scop cucerirea ta si a tuturor favorurilor tale.
Urmareste putin daca si acum va aparea tot la o luna de zile,ca sa te convingi.
Daca gresesc,atunci,e posibil sa fie efectiv imatur,incapabil sa se angajeze intr-o relatie si te va chinui foarte mult pana cand va reusi sa se hotarasca.
Iar cand se va hotari el,posibil ca tu sa fi obosit de atata asteptare...
Cauta sa-l contrariezi si tu cu comportamentul tau,refuza uneori invitatiile lui,nimic grav, doar mai lipseste de la intalnirea pe net cateodata, nu te comporta ca o hipnotizata si studiaza reactia pe care o are.
Daca nu-l intrigi deloc, daca nu-i zgandari curiozitatea, ii vei da senzatia unui covoras molicel si caldut pe care-l poate calca de cate ori simte el nevoia...

| neutrino a răspuns:

Trista poveste dar baiatul tot incearca sa fie pregatit, dar nu reuseste. Din acest motiv el te cauta lunar.

| sssssymo a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti deschis cu el si sa-l faci sa se hotarasca ce vrea sa faca pe viitor.Gandeste-te la tine si la viitorul pe care il vei avea cu el. Daca tu simti ca el te iubeste cu adevarat, nu renunta la el, dar daca tu crezi ca are indoieli, mai bine indeparteaza-te de el sa nu suferi pe viitor.Succes,draga mea :*