| Alina_2149 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Acum ceva timp am avut o relatie cu cineva, eu o simpla liceanca iar el un inspector...cu o situatie materiala foarte buna mai ales datorita parintilor lui.Imi facea multe cadouri, mergeam la shoping, ma ducea la scoala cu q7, cheltuiam mii de euro si se comporta ieprosabil cu mine desi eu il tratam cu indiferenta. Estetic nu ne potriveam deloc fiind si mai mare decat mine si el arata urat in comparatie cu mine. Probabil pentru ca il tratam cu indiferenta la facut sa se indragosteasca de mine eu necrezandul ca ma iubeste.Ma si gandeam ca la cum arat eu si la cum arata el e si culmea cum sa nu ma iubeasca.Ma prezentat si mamei lui si facea totul ca sa ma vada fericita. Am inceput sa ma satur de banii lui si i-am sp sa ne despartim. Dupa, tot ma suna, imi da mesaje in cre imi sp ca ma iubeste. Au trecut 2 luni de la despartire, timp in care eu mi-am gasit pe altcnva. Actualul prieten din gelozie l-a sunat pe fostul si i-a zis sa ma lase in pace.La cateva zile actualul a fost trimis ca subaltern al fostului prieten(la cererea acestuia)trebuind sa primeasca ordine de la el. Fostul si in momentul de fata se roaga de mine sa ne impacam. Oare ce sa fac? sunt tentata sa ma impac cu el...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gandeste-te la tine peste cinci ani.Cum vrei sa fii? Unde vrei sa fii? Ce anume te-ar multumi? Posibil sa iti placa confortul pe care ti-l ofera fostul, dar omul asta are si o inima.Deja l-ai parasit o data, din motivele tale.Crezi ca daca vei reveni la el, o sa rezisti mai mult? Daca prima oara ti s-a parut nepotrivit si a doua oara ti se va parea la fel.Tu, drumul in viata ti-l vei gasi.Am vazut multe fete tinere si frumoase langa niste barbati la care doar contul in banca ii tinea in randul oamenilor.Pe scurt, ai de ales intre o viata de continua dependenta in care nu-ti lipseste nimic si viata ta proprie, pe care o vei face tu singura cum doresti.Mult noroc.

6 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Tu esti o liceanca si iesi cu inspectori?rolling on the floorai tai stiu cu cine umbli? ala ar trebui sa fie cu mult mai mare ca tine.
nu ma bag, lasa.
dar gaseste'ti pe cineva de varsta ta si nu te mai lauda cu "frumusetea ta" si de plictiseala pe care ti.au provocat.o banii inspectorasului laughing.
bafta

| ELLSSA a răspuns:

Ai imaginatiehappy
Ce pot sa iti spun? Decat te pot felicita pentru postarea si pentru aceasta mica inventie.Bafta multa!

| Andruska_4790 a răspuns:

Off.fa ce iti spune inima.alege cu sufletul nu te lasa influientata de bani sau de frumusete. daca te simti mai atrasa de unul dintre ei.inseamna ca acela este cel mai potrivit pentru tinehappy. bafta:*

| noName_8681 a răspuns:

Cam naspa situatia.
Eu sincer, iti recomand sa nu egoista. Nu te gandii numai tine si la faptul ca banii lui iti pica bine, gandeste-te si la el, nu cred ca merita langa el o fata care doar sa ii pape banii ci si sa il iubeasca. Eu nu te condamn pentru atitudinea ta, e strict problema ta ce vrei sa faci cu viata ta, si daca u crezi ca banii te fac fericita, e treaba ta. dar nu uita... gandeste-te si la el, nu ii fa rau, ca nu merita. O sa te mai caute o perioada si apoi o sa se sature.

| teiubesc_5807 a răspuns:

Impaca'te cu el...happy sunt mai importanti baniihappy

| Deea09Kids a răspuns:

Gandeste-te la tine peste cinci ani.Cum vrei sa fii? Unde vrei sa fii? Ce anume te-ar multumi? Posibil sa iti placa confortul pe care ti-l ofera fostul, dar omul asta are si o inima.Deja l-ai parasit o data, din motivele tale.Crezi ca daca vei reveni la el, o sa rezisti mai mult? Daca prima oara ti s-a parut nepotrivit si a doua oara ti se va parea la fel.Tu, drumul in viata ti-l vei gasi.Am vazut multe fete tinere si frumoase langa niste barbati la care doar contul in banca ii tinea in randul oamenilor.Pe scurt, ai de ales intre o viata de continua dependenta in care nu-ti lipseste nimic si viata ta proprie, pe care o vei face tu singura cum doresti. Daca nu iti iese fa ce iti spune inima ea nu se insala niciodata happyMult noroc.