| Ángel_8890 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, am impresia ca totul in jur este intuneric parca intr-un pustiu.M-am indragostit si baiatul de care imi place nu imi mai scrie, el stie ca mie imi place de el.M-am saturat sa tot pling sa astept cind imi va scrie. Pe zice trece ma deziceptionez in baieti el stiind ca mie imi place de el macar mi-ar spune ca daca mai doreste sa mai vb sau mai stiu ce dar tacerea lui ma omoara.Eu am avut impresia ca luia ii place de mine dar acum nici nu stiu ce sa cred. Spuneti ma vor ce sa fac?! sunt disperata

Răspuns Câştigător
| didu48 a răspuns:

Te agiți din nimic. Daca asa reacționezi într-o situație ca asta, gândește-te ca o sa urmeze clipe mult mai grele prin care o sa trebuiască sa treci cu capul sus. Știu ca ție ți se par foarte dificile clipele prin care treci, dar nu trebuie sa lași orice chichița sa te rănească și sa te afecteze în halul asta. De ce nu realizezi ca poate el pur și simplu nu te merita? Ca meriți ceva mai bun, cineva care sa te poată aprecia. Si dacă plângi, pe cine distrugi? Pe el sau pe tine? Si ce crezi ca o sa rezolvi dacă plângi și disperi? Iti zic eu, UN MARE NIMIC. Adică asta o sa îți aducă stări de stres si o sa fi deprimata, în timp ce celelalte prietene ale tale își vor trai viata, o sa se bucure de adolescență și nu o sa stea sa plângă după un băiat. Daca tu continui asa, o sa ajungi rău. Nu are rost sa gândești asa, el nu e singurul băiat din lumea asta și sunt alții mult mai buni. Si fi indiferenta, nu-i arata ce simți. Asta e cel mai important. Mai târziu o sa iți dai seama ca prin ce treci tu acum, momentele astea, sunt un nimic și chiar o sa razi pe baza asta.

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In primul rand pune manuta pe carticica, nu ti-ar strica deloc. Nu mi-o lua in nume de rau, dar esti ambigua in exprimare. Iar in ceea ce priveste relatiile cu persoane de sex opus, no stres, e plina lumea de baieti.

| Ea12345 a răspuns:

Cel mai greu e sa te indragostesti de baiatul nepotrivit.Nu poti sai scrii doar tu, ai parea obsedata. Daca el nu te place, nu cred ca poti face decat sa-l cuceresti, daca poti.
Dragoste cu forta nu se poate!
Sfatul meu este sa te gandesti daca merita si sa mai analizezi o data situatia...
Succes!kiss

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poi scrie-i tu.Nu poţi aştepta să cadă tot timpul norocul din cer, fă tu primul pas happy

| Elena1234456 a răspuns:

Indiferenta este cea mai buna solutie pe moment.Nu il mai cauta, daca tine la tine te va cauta el. incearca sa iti ocupi timpul cu ceva util, nu te mai gandi la el.Stiu cum e, dar crede-ma ca asa este cel mai bine.

| byoana a răspuns:

Buna, eu cred ca ar trebui sa incerci sa-l uiti pentru ca din cate am inteles eu el ti-a dat de inteles ca e indragostit de tine apoi nu a mai luat legatura cu tine poate ca nu poate monentan sau poate ca s-a indragostit de alta fata, eu zic sa te gandesti ce motiv ar avea el sa u iti mai scrie si daca trece un timp si el nu da nici un semn ar trebui sa incerci sa-l uiti si sa iti vezi de viata ta.
succes!

| CevaNormal a răspuns:

Hey Dorinel, nu mai fi trista, pai vezi si tu care e treaba, de ce nu scrie, de ce se comporta asa, si fa-ti concluziile daca merita sa suferi din cauza lui atunci mergi mai departe, iar daca nu, atunci uita-l

| lia a răspuns:

Eu cred ca esti destul de puternica ca sa oresti aceasta suferinta. Trebuie doar sa-ti doresti acest lucru. Gandeste-te ca nu merita sa plangi pentru o persoana care nu stie sa te faca fericita. Cea mai grea suferinta este aceasta, si esti singura persoana care o poate opri.