| Miruna0909 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, dar n-am incredere deloc in iubitul meu. Incerc de atatea ori sa imi fac incredere in el dar nu pot, simt ca ma minte, cu orice, ca bagă scuze si vrajeala in orice chestie. Cum as putea sa mi capat incredere in el? Oare există ceva ce m-a determinat sa nu pot avea incredere in el? In fosta relatie cu fostul partener, n-am simtit deloc presiunea asta de lipsa de incredere, la o adică in fostul am avut cat de cat incredere, dar in actualul nu stiu de ce, nu am deloc.
Ma ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi psihologice?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lipsa de incredere e justificată, doar il bănuiești de infidelitate sau e ceva cert?

| bogdanalin2000 a răspuns:

Dar iti da motive sau doar ai tu anumite idei in privinta lui?

| Miruna0909 explică (pentru sierra1):

Doar il banuiesc. El inainte să fie cu mine, o avut o singura relatie asa mai serioasa, doar atat. In rest o vorbit cu mai multe fete in acelasi timp(doar vorbeau cică), sau aventuri(din ce mi-a spus el), si ma gandesc că daca a fost obisnuit mai mult cu relatii scurte, nu e atat de acomodat cu o relatie serioasă, acum nu stiu ce sa zic, de asta nu am incredere in el. P.s: Avem 5 luni impreuna, știu parintii lui de mine, i am si cunoscut

| Emilian65 a răspuns:

Când l-ai cunoscut, nu ai știut ce fel de om este? Dacă ai știut, acum accepta-l asa cum este. Dacă nu îți mai convine, găsește un alt băiat care să-ți convină.