| cinevainpanamea a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...
Ma simt umilita...
Baiatul pe care il plac de ceva timp vorbeste cu mine aproape in fiecare zi pe mess si se poarta frumos cu mine si a recunoscut ca si el ma place si vrea sa ne intalnim intr-o zi sa vedem ce iese.
mereu se poarta frumos cu mine si ultimele 2 discutii au fost doar despre ce simtim unul pentru altul si tot ce imi spunea el era exact ce visam pana acum...

dar azi am aflat ca are prietena crying(
ma simt atat de prost.
adica tot ce mi-a zis pana acum au fost doar minciuni? m`a facut sa`mi fac sperante, sa ma bucur degeaba? credeti`ma eram atat de fericita...
dar acum... nu stiu, parca mi-a picat cerul in cap...
imi vine sa plangcrying
ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Pai lucrurile trebuie clarificate inainte de a te simti umilita!
In primul rand poate relatia lui cu actuala prietena nu merge chiar bine si poate s-a indragostit de tine. Spune-i ca ai aflat despre pritena lui si ca nu esti genul de fata care sa fie pe locul doi. Daca tine cu adevarat la tine atunci stie ce are de facut, daca nu, e doar unul care nu merita atentia si sentimentele tale si nu ai motive sa te simti umilita. Tu nu ai gresit cu nimic!
Unii barbati sunt mai lasi decat crezi, preferand sa stea intr-o relatie care nu ii face fericiti decat sa ii puna capat.Desigur mai exista si cei care se cred grozavi daca umbla cu doua fete in acelasi timp dar din punct de vedere emotional aceste specimene sunt doar niste epave:nu au nimic de oferit si nu pot primi nimic. Dar asta e o alta poveste! Ai grija de tine!happy

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu ai motive sa plangi, invata din greseli si nu le mai repeta!
"Nu tot ce zboara se mananca!"
Nu merita sa te lamentezi, nu-i cazul, fruntea sus, viata este importanta, restul e mizerie.

| another_emo_girl a răspuns:

Pai
1)nu ai nici un motiv sa te simti umilita. cel umilit aici e el, fiindca u esti solo, lui sa'i fie rusine ca are pr desi flirteaza cu altatongue
2)nu te increde in vorbele altorawinking. multi dintre prietenii tai sunt falsiwinking. mai bine il intrebi pe dansu' ce si cum
3)daca chiar are prietena, si e de mult cu ea, lasa totul sa se intample de la sine.
4)daca da, si e dupa ce v'ati cunoscut voi, atunci e clar ca don'soara are un plan de razbunare. fa in asa fel incat sa o dai la opartewinking
5)daca nu e adevarat, treci la fapte nene!

pai... daca u crezi ca te mai pot ajuta cu ceva...add la lola_crazy_girl3

Bafta!

| mariaw a răspuns:

Sa-ti confirmi din sursa sigura ca are prietena. Daca intr-adevar are, nu ai prea mare lucru de facut. Daca spune ca o sa-si paraseasca prietena pentru tine, gandeste-te ca daca vei avea o relatie cu el, vei putea fi la fel de usor inlocuita(exceptand faptul ca uneori merita sa risti). Daca insa are de gand sa ramana cu ea, nu te complace in situatie si rupe legatura cu el. Nu e cazul sa-ti alimentezi sentimentele din postura asta de a 3a persoana, pe care nici tu n-o consideri prea favorabila.

| GdX a răspuns:

Da-i drumu plangi, nu mai sta sa suferi, plangi o data si gata, te descarci, te vei simti mai bine. Omul s-a jucat a crezut ca ii merge cu doua o data, dar se pare ca nu a reusit, ar trebui sa il uiti, ca daca te-a mintit atata timp e de inteles ca nu e un om pe care sa te poti baza. Nu-i nimic, viata merge mai departe, e greu acum cateva zile dar dupa o saptamana doua ai sa incepi sa il uiti. Succes, sa auzim de binewinking.

| Goofy77 a răspuns:

Domnisoara acum a incerat-o si omu daca tinea te trecea in caiet daca ai avut un moment de inspiratie si ai facut sapaturi in privinta lui esti foarte abila si desteapta ca nu te-ai pacalit sa pui botu ( in limbaj mai de mahala) prost nu ar trebui sa te simti ci fericita o zi buna pup

| bombonica_1146 a răspuns:

In primul rand cred ca ar fi trebuit sa vorbesti cu el fata in fata nu pe mess, astfel il priveai in ochi si iti dadeai seama daca te minte sau nu. te sfatuiesc ca atunci cand esti indragostita sa incerci sa fii si cu picioarele pe pamant pentru a reusi sa vezi comportamentul persoanei de langa tine, sa il descoperi si astfel observi si daca te minte. Umilita? nu ai de ce sa fii poate ar trebui ca el sa se simta nasol pentru ca el te-a mintit. Daca te umileste, umileste-l si arata-i indiferenta. Dar pe de alta parte ar trebui sa porti o discutie cu el poate ca el s-a indragostit cu timpul de tine, te-a descoperit, a vazut in tine un refugiu si astfel poate ca a inceput sa nutreasca sentimente pentru persoana ta. Intreba-l si pune-l sa vorbeasca despre voi doua, despre fata respectiva si tu, normal ca va vorbi frumos de tine, dar fiind fata in fata
cu el vei vedea adevarul in ochii lui.

| fantom a răspuns:

Trimitel

| irina20 a răspuns:

E foarte posibil ca el sa nu aiba prietena.Intreaba-l,spune-i sa-ti raspunda sincer. Dupa felul in care iti v-a spune iti vei da seama daca minte sau nu. Daca vei sti sigur ca are prietena rupe orice legatura cu el.Sunt multi baieti draguti cu care ai putea flirta, ai putea fi. V-a fi usor sa-l uiti.Mult mai usor decat daca ati fi avut o relatie si el ar face cu alta fata ceea ce face cu tine.BaftA!

| xlife a răspuns:

>) Esti simpatica tare. dar sa revenim la raspuns sau mai bine spus la parerea mea. Baietii cauta siguranta marea parte dintre ei nu renunta la o relatie pana nu au pe altcineva. poate sa fie adevarat sa te placa. ideea este daca tu il placi suficient incat sa il astepti. sa rupa relatia veche. eu cred ca ar trebui sa faci u primul pas doar asa poti fi cu el insa tine minte sa nuil asfixiezi cu intrebari si alte cele. la inceput iti va fi greu insa daca este sa fie intre voi ceva o sa mearga de la sine o sa renunte la cealalta persoana si o sa ramana cu tine. dar fi cu bagare de seama caci nu trebuie sa te atasezii foarte mult de el. poate sa existe viceversa si atunci ai sa suferi mult. eu cred ca ar trebui sa astepti putin si vezi ce se intampla insa daca este sa asstepti ar fi bine sa astepti langa el si nu singura. insfarsit un lucru important... in orice relatie este bine sa iti atati partenerul. iar ca si fata ai aceasta sansa data de la D/zeu, fi provocatoare si arata-i ce pierde insa nu te lasa usor. doar cand crezi ca esti pregatita. sa nu uitam toti baietii isi doresc SEX... Success

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand:NU PLANGE! faci cearcane la ochi si nu e frumos! dar in rest sunt de acord cu tyana! apropo-Bun raspuns happy

| catthshshshs a răspuns:

Nu trebui sa plangi, orice ar fi viata merge mai departe.
Incearca sa vorbesti cu el si vezi ce nu merge cu fosta lui prietena.