| emulas a întrebat:

Nu stiu ce sa fac nu prea am noroc in dragoste, Imi place de o fata, nu zic nimic, tanjesc, si o uit.Am 14 ani si am avut nici o data o relatie.Probleme e ca nu am curaj sa vorbesc, ma rusinez, si mi-e frica sa nu rada cineva de mine, stiti cum fac copii de la scoala, rad, nu stiu ce sa fac.MA rog. SUNT CARE AU CURAJ SA VORBEASCA!

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Stai liniştit c-are să fie timp şi de fete.
Cu cât le cauţi mai puţin, cu atât dai peste ele mai întâmplătorwinking.

| irina20 a răspuns:

Cred ca o sa ai mult timp sa-ti faci griji in legatura cu fetele.Acum axeaza-te pe altceva, fa-ti prieteni, plimba-te cu ei, glumeste, bucura-te.De ce sa te grabesti sa ai o prietena? Poate ca nu esti pregatit.Sau daca tii neaparat, uita de timiditate pentru 5 min du-te la ea si spune-i daca iese cu tine la o inghetata. Daca eccepta sunt sanse de 60% sa te placa.Bafta!

| alinaWalina a răspuns:

Tu "irina20" daca accepta nu inseamna neaparat ca il place. Ca si eu accept sa ies, dar asta nu inseamna ca imi place de respectivul. In rest ai dreptate.

Este o vorba: daca nu risti, nu castigi!
gandeste'te la asta.
pa pa

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

Si eu eram asa, si is fata nu baiatlaughing da trebuia pana la urma sa imi iau inima in dintii si sa mai vorbesc si eu big grin ca altfel nu stiu poate odata si odata o sa se dea si la tine o fatasmug mai stii cand nu astepti atunci apare BAFTA>big grin

| romel a răspuns:

mai tata mai bine pune mina pe carte si invata sa ajungi om si tu in viata nu gata la fete nici bine nu tei luat buletinul si tu gata te dai la fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu sunt ca tine n-am curaj sa ma dau la fete si chiar am ajuns sa ma si las de ele iti zic eu ca nare rost sa iesi cu ea pentru ca intr-un viitor apropiat pot aparea probleme stii u la ce ma refer si apoi mai mult o sa suferi. Ramai singur si poate una se da la tine (asa zice lumeahee hee dar eu iti recomand sa o lasi impace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii care rad de tine sunt mult mai putin curajosi decat tine si se simt intimidati ca ei nu ar putea face asta. sa vorbesti cu cineva e un comportament perfect omenesc nu este ceva anormal. toti gandesc la fel cum gandesti tu, dar unii isi iau inima in dinti si spun ce au de spus. daca o sa vorbesti cu ea vei fi si tu printre cei CURAJOSI. si chiar daca nu iti iasa din prima nu te intrista.gandeste-te ca orice se va intampla este ceva normal, iar pe viitor vei fi mai experimentat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi incearca in dragoste si razboi este totul posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm... da, nici eu nu am noroc in dragoste pana acum de a lungul vremi mi-au placut de 3 fete dar nu am avut scuces cu nici una.
Prima a fost si "prima me-a dragoste'' dar din pacate ei i-a placut de altul, cu a 2-a la fel si cu atreia am patit-o chiar azi:
Cel mai bun prieten al meu, ma rog...fostul meu prieten i-a cerut sa fie impreuna si ia a aceptat am fost distrus dar nimeni nu a stiut despre asta decat cei care citesc acum sad
Off...doamne nu am noroc deloc : MAI ALES IN DRAGOSTE!
Ce asi putea sa fac sa am umpicut de noroc?
Am ramas si fara cel mai bun prieten al meu...
Doamne asi da orice pentru putinel noroc...crying crying crying
AAaaaa inainte sa inchei mentionez ca si eu am tot : 14 ani jumatate...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 38 ani, uite parerea mea : cu inima an dinti mergi la ia cand este singura si - i spui ceia ce simti. Faci treaba asta de cateva ori apoi vezi rezultatele fii insistent si nu o jigni, spune-i ceia ce simti si ce-ti vine pe moment. Ai curaj de a vorbi cu ia ca si cu altii mai ales ca o iubesti, dupa doua saptamani vezi ce-ti raspunde ia, si cum se comporta.Mergi la ia si spune-i direct ce simti, lasa-i dreakulu pe ailalti ca tu suferi.nu vorbesti suferi, nu vorbesti suferi, fa ceva. Te salut, ma vezi pe google imagini scrii:grigore neculai.Salve si curaj.>nici.grigore@yahoo.it

| danny_5717 a răspuns:

Stai linistit! Nu ai dc sa iti fie frica, crede-ma ca totul e in mintea ta.Cheia e sa ai incredere in tine si atunci cand o sa treci peste frica asta o sa te simti mult mai usurat si o sa realizezi ca iti faceai griji de pomana. Sfatul meu vorbeste cu fata, chiam-o la un suc, povesteste cu ea.