| butt3rfly16 a întrebat:

Nu stiu ce sa inteleg:un prieten de'al fostului meu iubit a inceput sa vorbeasca cu mine dupa ce eu am terminat-o cu amicul sau. Mi-a zis ca ar vrea sa iesim la un suc. Mie mi-a placut de acest amic dar mi se pare aiurea sa ies cu el si sa-i dau vreo speranta stiind ca e prietenul fostului.Adevarul este ca ei nu mai sunt in relatii prea bune ca s-au cam certat dar totusi nu stiu ce sa fac.Plus ca m-as simti aiurea sa-i fac asta fostului la care am tinut foarte mult si apoi ar mai fi si impresia care as lasao daca m-as combina cu unul dintre amicii sai.Este destul de ciudata situatia si sunt putin confuza pentru. ca nu stiu ce sa fac. Tin sa mentionez ca acest amic a reusit sa-mi capteze atentia si sa ma faca sa nu ma mai gandesc la fostul ceea ce pentru. mine este cel mai bun lucru care mi s-ar fi putut intampla in ultima perioada. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Daca te captiveaza atat de mult acest amic d-al fostului tau, atuncea nu ai de ce sa-ti fie frica draguto! Fostul tau nu are de ce sa se simta prost, este alegerea ta cu ce partener vrei sa fii, daca asta simti tu, atuncea asta faci. Te-a pierdut, nu mai aveti nimica impreuna si astfel va vedeti fiecare de drumul lui. Insa vezi ce simti cu adevarat la el, la acest baiat cu care vei iesi, nu-l fa sa sufere si nu-i da sperante false, fii cat mai sincera cu el si spune-i ce anume te deranjeaza daca o sa fiti impreuna. El cu siguranta te va sprijini si te va linisti. Meriti si tu sa te simti bine, nu? Sa te simti fericita, implinita si cel mai important acum: VINDECATA! Daca acest baiat te vindeca, inseamna ca simti ceva pentru el totusi. Intalneste-te cu el, da-i o sansa si nu asculta ce spune restul lumii, este alegerea ta, tu iti vei imparti viata cu el, n urestul lumii! Mult succes draguto!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Influenta lui a fost benefica pentru tine si ma gandesc ca poate te simti cumva recunoscatoare si vrei sa-i intorci favoarea.
Gandeste-te daca e asa si o faci doar dintr-o ciudata obligatie,pentru ca daca e asa,mai bine nu dai curs nici invitatiei,nici sperantelor lui.
Decat sa incepi ceva care va poate rani pe amandoi,mai bine ii explici cum te simti,legat de invitatia lui.
Cu alte cuvinte,daca iti place atat de mult de el, incat sa treci peste toate argumentele negative, atunci iesi cu el.Desi,din ce ne spui, nu prea am inteles asa ceva!
Gandeste-te si hotaraste!

| costel24ro a răspuns:

Daca iti place de el si incepi sa tii la el,si e o persoana care merita asta,zic ca nu conteaza ce crede fostul prieten,gura lumii nu are de ce intra in viata ta! important e sa aiba intentii serioase, de cele mai multe ori asa uiti o fosta iubire si gasesti o alta! trebuie sa te gandesti la tine nu la altul, tu meriti sa iti acorzi o sansa de a fi fericita alaturi de cineva.decii fii cu bagare de seama, incercati sa va cunoaste-ti cat mai bine, si daca totul e bine mergi inainte spre fericire! cu bine si succes!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Deci, fostul e fost. Nu mai trebuie sa iti pese de ce simte el, mai ales daca el te-a ranit. Daca iti place baiatul, da-i o sansa, poate el nu te considera decat o prietena, nu te vrea ca iubita. Si totusi, daca o amica de a ta cu care te-ai certat s-ar combina cu fostul prieten, cum naiba te-ai simti?

| alyzee a răspuns:

In primul rand intreaba-te daca tu ai vrea ceva cu amicul fostului, daca stai pe ganduri mai mult de 2-3 minute, poate totusi nu se merita