| onlyou a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, am 12 ani si am fata plina de cosuri. Stiti voi vreun remdiu ceva? Imi tot apar pe nas si pe frunte. Va rog ajutati-ma dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| BeautyTeacher a răspuns:

Pai mai intai fa o baie de aburi adica ia o oala pune apa in ea pune-o pe aragaz si stai cu capu deasupra ei pana iti simit fata transpirata... apoi ia niste malai sau bicarbonat si freaca-te pe fata in zonele in care ai cosuri. Dupa te clatesti aplica un strat de miere de albine amestecat cu ulei de masline, niste iaurt natural, 1 galbenus de oua si putin suc de lamaie si lasa sa actioneze 10 minute,clateste apoi stergete pe fata dar cu un prosop curat de fiecare data, pe care nu l-ai mai folosit inainte.Dar nu va merge din prima daca faci asta zilnic te asigur ca nu vor mai aparea. apoi schimba-ti fata de perna cam o data pe saptamana, daca ai posibilitatea chiar si mai des pentru a nu se transmite microbii! Si nu iti mai stoarce cosurile!

9 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Uite.acum fiecare iti spune ce i'a fost lui/ei de folos sau ce a auzit ca e bun. Intr'adevar si eu am auzit ca e ft bun zineryt, sincer eu nu am incercat. In primul rand NU TI LE MAI STOARCE. Stiu, te enerveaza, nu le suporti, poate ti se pare un lucru minor daca le storci, dar crede'ma iti apar mai multe si nu mai scapi de ele. Eu nu le mai storc de un an si ceva si nu mai am nevoie de fond de ten sau altceva. Si inca ceva:evita sa iti ti mainile pe fata.Si acum sa iti spun si ce am folosit eu si am fost ft multumita[inca le mai folosesc]: Gel de curatare[dimineata si seara] Am avut de la niveea si de la avon [planet spa], dupa care cutaden[gasesti la farmacii, este in jur de 10lei, dermogent[gasesti la plafar, vreo 8 lei - pentru pete si cicatrici]. Dar daca la tine e acnee pronuntata poate ar fi mai bine sa consulti un medic dermatolog. Bafta.

| SecretLover10 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, si ma enerveaza f tare!

| Jelly_7813 a răspuns:

Te speli foarte bine pe fata.si ai putea sa incerci sa ti le usucitongue.Cu spirt. Stiu ca pare prostesc dar chiar ar putea sa functioneze(la mine a functionat)

| MindExplode a răspuns:

Pai daca vrei un remediu din farmacie ar fi bine sa folosesti Zyneryt.
Daca doresti metode atunci aplici suc de lamiie pe fata poate sa iti treca mai repede.happy

Sper ca te-am ajutathappy

| PinguinuL a răspuns:

Aa taieti fata logic rolling on the floorrolling on the floor joking man

| Alissya_4251 a răspuns:

Daca problemele se inrautatesc cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog.El iti poate recomanda ce este cel mai potrivit pentru tipul tau de ten. pana atunci iti poti cumpara de la farmacie sapunul Avene si apa termala tot de la avenewinking sunt foarte bune...sau mai poti incerca masti pe baza de castravete sau argilawinking

| blondaa_2641 a răspuns:

Am o prietena care era disperata din cauza cosurilor multe de pe fata, iar medicul i-a prescris Zinnet, (mentionez ca eu am folosit Zineryt si mi s-a parut foarte bun! Chiar daca la inceput ai impresia ca nu este bun de nimic pentru ca mai intai ti le mareste si apoi scapi de ele pentru o perioada destul de indelungata ) Ei prietenei mele i-a mers foarte bine cu Zinnetul inainte era bombardata de cosuri pe fata, iar apoi 2-3 usor observabile! A fost foarte foarte multumita, Nu mai este nevoita sa consume fonduri de ten! Te sfatuiesc sa il incerci, va fi o alegere buna! FUNDA? Merci si eu :*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offff.stiu cum e,am avut si eu dar mi-au mai trecut pentru ca n-am mai folosit fond d ten,nu le-am mai stors,si n-am mai pus asa des mana p fata,sa stii ca functioneaza
aaa, si sa t speli cu sapun Dove, ca e f bun pentru ten