| Larisa_Andrada_1997 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Cand ma uit la prietenele mele ca aproape toate au un iubit asa cum si-au dorit si sunt fericite simt un gol in mine, pentru ca eu am avut doar ghinion la baieti si ni dau de nimeni asa cum vreau, iar daca e asa cum vreau ori ii dau cu piciorul, ori isi bate joc de mine. Tot zic ca incep o schimbare, dar ma demoralizeaza relatiile prietenelor mele. Ce as putea sa fac? Parca nu mai am nici o speranta...

9 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Sa fim seriosi, de unde sti ca unele dintre ele au chiar asa relatii fericite. Nu mai lua in seama ce fac altii, axeaza-te pe problema ta, gandeste-te de ce anume ai dat cu piciorul unei relatii si incearca sa nu mai faci acele greseli, intr-o relatie trebuie sa lase si unul si celalalt partener ca daca unul trage dreapta si celalat stanga nu au sa se inteleaga deloc

| RAY a răspuns:

Tu stii ce vrei? ceea ce vrem e pe moment, aceste momente se schimba prin exprientele avute, la cum arati nu cred ca duci lipsa de baietii, intrebarea e totusi ce vrei de la un baiat?

| sofisis a răspuns:

Cu cat o sa iti doresti mai cu disperare pe cineva, cu atat nu o sa apara.
Relaxeaza-te si lasa viata sa se intample. Bucura-te de ea si de experientele ei si cand o venii momentul, o sa il intalnesti acolo unde nici nu te astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in situatia in care sunt eu.Hei iti dau un sfat, incearca sa nu te mai gandesti la asta.Decat sa fii inconjurata de oameni care iti fac rau, mai bine singura.Incearca sa te iubesti pe tine insuti, cand o sa accepti asa cum esti, unica o sa fii mai fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai cauti printi.

| EmanuelKant a răspuns:

Hai ca te iau eu, e bine?

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Stai linistita, ai timp de prietenwinking Bucura-te de viata si zi mersi ca ai timp sa te distrezihappy trebuie sa vina ei la tine nu tu la eiwinking Cand o sa mai cresti si o sa mergi la liceu, vei intelege altfel lucrurile, o sa-ti gasesti pe cineva.

| Larisa_Andrada_1997 explică (pentru IoneeLaaaMaa):

Sunt la liceulaughing nu credeam ca par asa mica

| FetitzaFrumusik a răspuns:

Ce e al nostru e pus deoparte.
De obicei cu cat astepti mai mult cu atat nu o sa para.
Lasa-ti viata la cursul normal si fix cand nu o sa te astepti atunci o sa apara persoana potrivita, crede-ma ca asa se intampla in majoritatea cazurilor.
Cu cat te gandesti mai mult la asta, cu atat de demoralizezi mai mult, incearca sa nu mai bagi de seama si vezi ce se intampla
Vorba aia : carpe diem.