| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine dar de cate ori beau lapte am probleme, adica am starea de priapism mai mult de o saptamana, ce naibii sa contina laptele de ma aduce in starea aceasta? prima data cand mi s-a intimplat m-am bucurat dar nu chiar asa, m-am dus la medic si mi-a spus sa nu mai beau lapte dar eu sunt mort daca nu beau macar la doua saptamani 2-3 litrii de lapte batut, dati-mi sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| lola a răspuns:

Si preferi o impotenta devinitiva in loc sa nu mai bei lapte? Incearca un lapte mai slab, mai gras...si vezi daca ai aceeasi stare sau daca depinde de ce lapte bei.

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca ai pus intrebarea la dragoste si sex, te intreb si eu atunci: dupa cate zile ai avansat la biberon?thinking

| Anca a răspuns:

Nu am auzit laptele sa provoace priapism! :O

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Priapismul este provocat de o drenare insuficienta a sangelui care trebuie sa umple corpii cavernosi pentru a mentine penisul in erectie.IN CONCLUZIE NU MAI BEA LAPTE DACA EL PRODUCE PIRAPISMUL IN CAZUL TAU!

Priapismul poate proveni atat din cauza unor factori psihici, cat si din cauza unora medicamentosi. Deosebirea intre priapism si o erectie normala este ca in primul caz glandul ramane moale, nu se umfla.

Priapismul trebuie tratat de urgenta, deoarece in timp poate duce la o impotenta definitiva prin fibroza corpilor cavernosi care isi pot pierde elasticitatea.

| justitiarul a răspuns:

laughing)Ti-am spus eu o data ca ar trebui sa mergi cu oile pe imas iar tu te-ai suparat si m-ai raportat.Cat mai multe oi, cat mai mult lapte, cat mai multa...laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Tilica nu ai specificat tipul de mamifer de la care consumi laptic.
Daca l-ai muls personal, vezi ca ugerul are mai multe mamele. Daca are doar una si este asa mai dura, am descoperit deja cauza problemei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca laptarul tau a scapat vaca in telina sau la struguri rosii.Da-mi adresa lui pentru ca al meu armasar a devenit iepure.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleuuuuuuuu,m-ati speriat! o sa nu mai am ce face cu gigica pesta catva timp?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tiliiicaaa? nu e bine. unii au intoleranta la lactoza, si din cauza asta merg des la baie.da la tine e altfel.chiar as fi curios care-i motivul.ca eu ii dadeam cu zeama de poama.rosu.da deacu trebuie sa incep cu intaritorul noptii{telina]. incearca si tu zer, ca e mai subtire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macar la doua saptamani sa beau si eu putin laptic,dar de ce beau de aia as mai bea,parca e ca un elixir laptele batut pentru mine (sana chefir iaurt ) daca nu ar fi problema care o am nu ar lipsii laptele de la orice masa, chestia e ca adaug in el usturoi pisat, adica mujdei de usturoi cu putina sare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Larix, m-am referit la lapte batut gen sana,chefir sau iaurt si nu stiu vreun magazin care sa fie mamifer,in incercarea ta de a ace glume pe seama starii mele de sanatate ti-a reusit dar ai facut o gluma precum iti e caracterul, m-ai socat cand ai scris de uger cu o singura mamea, nu zic decit sa-ti fie-n gat ca sa nu mai are pe unde sa-ti iasa cuvintele spurcate pe care le vomiti, sa-ti fie rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbii si nea Ion, ca si el e om