| Doesntmatterbro a întrebat:

Nu stiu cum sa ma comport cu o fata exemplar de care imi place si creq si ea ma place mi-a zis ca is dragut adica bunoc de treaba dar in ultima vreme mi-a zis sa o las in pace ca o inervez si eu i-am zis atunci te las in totdeauna dupa zicea ca nu se refera ca intotdeauna da era cu o prietena dea ei acasa mai putin cu figuri si cand am iesit cu ea am imbratisato o invatam biliard cand stateam pe langa ea si o prindeam si am intrebat-o daca i-a placut imbratisarea si k si ea ma imbratisat atunci dar dupa a mers un prieten la ea si se dadea ia erut nr si tot felul dupa am intrebat-o daca il place o zis ca ii simpatic da nu il place pe nici unul si cand am sunato o zis ca se bucura ca am sunato si k cum de am sunato mo invitat la ball si o zis ca ma combina pe fata la tel si k pacat ca nu am mers si cand i-am zis ca ii profitoare so suparat ff tare pe mine si zice ca cum de o fac asa? si de atunci nu prea mai vrea sa iasa in oras cu mine si o zis sa o las in pace o zi ca mere la mall cu niste prieteni si eu tot intrebam daca baieti si o zis o prietena dea ei adica o pus-o cred ca mai are 10 pe lista i-am trimis mesaj ca mai bine o las in pace si ca nu vreau sa sufar mi-a zis da ei nu ii place de nici unul ca lor le place de ea eu am devenit gelos am invitato doar noi doi undeva la un suc da o zis ca ei nu ii place sa fie singura si k nici nu suntem un cuplu si cand o sunam ii raspundea prietena creq ii era rusine si i-am zis ca are figuri dupa ce am pus un status si a zis ca ii rau bea niste apa credeam ca de status zice si i-am zis ca ii figuranta apoi zice ca cum ii zic eu ca ii profitoare prefacuta figuranta si i-am zis ca nu ma baga in seama si o zis ca nu stiu cum nu baga ea in seama un baiat si i-am zis ca daca vrea imi poate da ignore daca tot nu vb cand era prietena ei cu ea si o zis ca mai mult ea sta pe calc ea doar sta si mi-a zis ca dc sa imi dea ea ignore dc nu ii dau eu i-am zis ca eu nu ii dau si deja nu intra pe mine pe mess cand is online adica azi nu o intrat poate pentru ca aera busy si mi-a zis ca ii nervoasa suparata pe mine cum ar trebui sa ma comport cu ea? sa ii iau un cadou ca sa ma ierte? sau sa o sun cand i singura si ce sa ii zic? cum sa ma comport cu ea in viitor?

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

De ce insisti de aia va incepe a face fite si mai si.Arata-i ca o lasi in pace devino si tu indiferent pe fata cu ea,discret urmareste-i intentiile si daca ai prilejul intamplator te poti intalni cu ea,tu doar erai in trecere si una alta nu te va evita,nu fi insistent, o poti lasa sa isi termine textul ei apoi incet o incerci daca vrea sa iesiti la un suc, film etc.Niciodata nu aduce vorba sau sa ceri explicatii despre un baiat cu care ai vazut-o sau ai auzit ca a iesit cu el, devin foarte irascibile si te pune pe liber imediat pentru todeauna de regula.Fii istet,ingaduitor,neagasant,daca nu vrea sa iasa atunci cu tine, incearca sa ai smulgi o promisiune pe o alta zi, zii ca ai luat deaja 2 bileta la filmul x,sau la spectacol si desigur unul este pentru ea,si stransa cu usa poate iti zice ca da, stabilesti o data impreuna cu ea si o atentionezi elegant ca doar cu ea vrei sa iesi si sa nu vina cu frate-su sau alta fata, recurg la astfel de trucuri pentru asi face capriciile si a te enerva le place enorm chestia asta.Fii calm,elegant imbracat(ma rog cat iti permiti) nu te da in spectacol si sparge in figuri,nu fi nici posac (daca a venit insotita este totusi un pas ca te-a acceptat totusi nu?) fii tu insuti, lejer si urmareste-i miscarile, privirea.Se poate intampla ca in drumul vostru sa se gaseasca cu colegi,colege,ex prieteni,abtine-te,fii politicos,nu fi distant etc. Daca vezi ca se uita pe furis la tine, te masoara, etc inseamna ca ai sanse sa ai obtii prietenia.Si nu uita o floare si bunele maniere impreuna fac minuni chiar si in secolul 22.Succes!