| StinK a întrebat:

Nu stiu daca imi stiti toti povesteahappy. asa ca o iau pe scurt.imi place de o colega, stiu 90% ca si ea ma place.am intrebat o daca vrea sa fie cu mine si m a refuzatsad {ea e cam timida si cre ca d aia}crying. Sapt asta vreau sa o chem p afara si sa ii zic ce simt pentru ea si ca vreau sa fiu cu ea.PLS sfaturi nu vreau s o dau in baracrying... Ce sa fac daca incepe sa se balbaie {e timida}? Dar daca nu zice nimic? HELP pls. sfaturi,, funda::

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Este timida? BULLSHIT! Daca era timida si te placea si tu o intrebai adica tu faceai toata treaba pe scurt, ar fi acceptat, te-ai gandit ca totul este in capul tau pentru ca o iubesti? eu zic sa o iei face 2 face si sa ai o discutie foarte serioasa spune-i ceva de genu "asculta [numele ei] eu te iubesc si simt ceva puternic pentru tine deci te rog spune-mi daca simti la fel" si daca te place sigur ca va accepta daca nu asta e sorry si daca iti baga paia cu prietenia spune-i "nu pot eu te iubesc, ori te am ca iubita ori deloc, mai rau mai face sa sufar doar ca prieteni!" si intrerupe orice contact cu ea daca nu ai tupeu sa faci treaba asta vei suferi mai rau...

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Pai,nu ai nimic de pierduthappy pentru ca daca este timida, sigur n-o sa rada de tine daca nu te place.cheam-o si vezi ce zice.si intr de 2 ori daca e sigura ca nu te place.bfthappy

| rony a răspuns:

Sigur trebuie sa o iei usor. daca te grabesti s-ar putea sa-ti para rau.

| Chrysk2 a răspuns:

Si eu am patit asa ceva, ca o fata sa ma refuze dupa ce ii dau mesaj, imi scrie ca nu scurt... a-2-a zi am fost de batjocura la scoala... dar apoi am sunat-o si am vb cu ea. apoi am iesit la un suc si am sarutat-o intr-un moment cand nu se astepta,nu ma plesnit ba chiar i-a placut.
Deci scoate-o la un suc,in parc,oriunde si vb cu ea apoi cand vezi ca se pierde sarut-o,ea se pierde din cauza ca se gandeste,fac bine nu fac,vrea sa ma sarute daca nu il sarut bine etc
Sau mai este si problema zisa de Castiel sa nu te placa,si sa crezi tu asta, pentru ca iti place foarte mult de ea.
Ex:atunci cand te uiti la ea insistent se uita si ea la tine, dar asta nu inseamna ca te place... deci trebuie mai mult de atat sa stii ca te place
Succes

| delia_8567 a răspuns:

Pai incearca sa o iei pe ocolitebig grin un pic usor pentru ca ea sa nu se piarda.ii explici tot ce simti u pentru ea.si apoi incerci sa o saruti. daca ea va accepta inseamna ca vrea sa fie cu tinebig grin funda?big grin

| BlkOldSun a răspuns:

Incearca sa ii arati asta mai mult prin gesturi/comportament. E important sa nu te grabesti deloc. Asteapta ca totul sa vina de la sine. Incearca sa te faci cat mai placut, sa nu se simta constransa. Fa-o sa se simta bine, astfel va prinde curaj, va avea incredere mai mare in tine si o va face sa nu mai fie asa timida in prezenta ta. Nu ii arata neaparat ca tanjesti sa fiti impreuna pentru ca daca va simti acest lucru probabil va fi si mai speriata sad. Mai fa-i cate un compliment inteligent, sa nu fi prea arogant, dar nici ca un "catelus".

| codrut1 a răspuns:

Frate si eu sunt in aceeasi situatie