| hatecigarettes a întrebat:

Nu stiu daca o fata ma place. am observat ca este foarte apropiata cu prietenii si ca nu este chiar timida. cu mine insa nu prea se comporta asa, ne stim cam de jumatate de an. mai facem cate o gluma, dar in rest mai nimic. o simt putin timida deoarece cand mi. a cerut sa. i dau ceva de pe masa mi. a multumit( ok sa zicem ca e politicoasa) dar dupa cateva minute mi. a cerut un servetel si iar mi. a multumit. nu. mi place asa laughing
cand sunt prin preajma are o atitudine mai dura, nu stiu exact cum sa spun, nu.si arata sentimentele si pare putin suparata si serioasa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.Tu ai nevoie de un training serios. Aplica ce-ti spun si nu uita cel mai important aspect : DACA NU AI INCREDERE IN TINE, o fata te va placea numai daca e bolnava la cap!
Pana acum e clar ca ai busit meciul daca de 6 luni te tot invarti pe langa ea si i-ai zis pe mess ca o placi e clar ca nu ai incredere in tine.
Adica tu ce astepti, sa-i spui ca o placi si ea sa cada la picioarele tale sau sa faca ea al doilea pas? Esti barbat nu carlig de rufe.In momentul de fata ea considera ca nu esti destul de bun pentru ea, o sa pari un dezaxat daca incerci ceva direct.Se comporta diferit cu tine pentru ca te are sub papuc si asta o maguleste.
Oricum se poate rezolva dar e mai greu putin sa repari.

Pasul 1. Urmatoarele 4 dati cand te vezi cu ea(sau de mai multe ori daca simti ca nu a bagat de seama schimbarea la tine) : accepta cu gratie si relaxat statutul de prieten formal, nu fii incordat in preajma ei.Esti ok 100% sa fii doar amic cu ea. Zambeste,poarta-te normal,esti liber, tanar si optimist. Vorbeste politicos, fii bland. Daca iei personal faptul ca nu ti-a raspuns la fel sentimentelor tale si pari depresiv sau incordat va crede ca esti nesigur pe tine.
Pasul 2.Schimba ceva la tine.Fa-ti o freza noua, ia-ti niste haine noi, INTRA INTR-O BATAIE SAU IN MAI MULTE.Trebuie sa fi mai sigur pe tine.
Pasul 3.Joaca-te putin cu o alta tipa.(poti sa faci asta o zi de ex dar ea sa nu stie daca mai esti cu tipa aia sau nu) Suna aiurea sa te folosesti de o alta tipa,dar tu esti un tip sufletist si o sa faci sa fie ok, sunt sigur. De ce e important sa faci asta?
Ii arati ca alte tipe vor sa iasa cu tine. Ii arati ca ea nu e asa importanta pentru tine.Ii arati ca nu esti afectat de faptul ca ea te-a respins.
In mod natural ea va fi interesata de tine daca aude ca alte tipe sunt(iti garantez, asa functioneaza mintea lor)
E foarte important sa faci pasul asta pentru ca altfel nu o sa mearga urmatorul.
Pasul 4. Incepi sa flirtezi cu ea si. De data asta insa va fi diferit, o sa ai toate sansele.Bineinteles,ea va raspunde pozitiv sau tot la fel,dar nu ai varianta mai buna in situatia ta.

Daca nu merge,crede-ma, sunt multe fete acolo si fiecare dintre ele e unica, te poti indragosti oricand.

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Sunteti culmea unii

Daca o fata te place, te place! se simte asta, se vede asta. Din reactile ei, din initiativele de le ia, din vorbe.

Daca nu ia ea initiativa, ia tu! si nu te mai intreba atat. Stai sa lungesti momentu ca te place sau nu, si ea la fel... pana ti-o ia altu mai in sange inainte!

Spune-i ce ai spus aici, ca nu prea ii intelegi reactile sic a te intrebi daca te place pentru ca si tu. o placi!

Raspunsu e Nu. asta e. Next! doar nu te rogi d ea sa iti dea 10 sanse, dragoste cu forta nu merge!

Nu iti poate spune cineva dintr-un simplu text daca o fata e atrasa de tine! tu iti dai seama de asta!

Bafta!

| NatureSelf a răspuns:

Daca o fata te place, trebuie sa-ti dai seama, sa uita des la tine, privire fixa, si nici odata cand o vezi tu, ca e rusionasa so recunoasca, vorbeste despre tine cu anturajul ei, poate iti fce rost de id-u, daca o intrebi de ce, va zice ca a facut schimb de liste, sau alte alternative, poate a facut, dar de ce? cu un scop anume, cu siguranta.happy Bafta.