| popmirgea1999 a întrebat:

"Nu-ti fa griji daca esti singur, poate Dumnezeu te pastreaza pentru cineva special!"

Cum explicati asta? Pentru cel mai bun raspuns dau fundabig grin(scuzati de categorie daca nu e cea potrivita)

2 răspunsuri:
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

E un lucru frumos într-adevăr. Habar n-am de unde ai scos-o dar vrea să spună că:
Stai liniştit, stai calm ..Chiar dacă tu eşti siingur, pentru moment, Dumnezeu te păstrează, pentru ca tu să găseşti dragostea adevărată cândva. Adică atunci când e momentul potrivit.:X

| Lia09 a răspuns:

De fiecare data cand ne indragostim de cineva, avem impresia ca este un sentiment din ce in ce mai profund si ca in sfarsit l-am gasit pe cel pe care ni-l dorim alaturi pentru totdeauna.
Dar vine o zi, cand lucrurile incep sa nu mai mearga, apar certuri, reprosuri, iar intr-un final se ajunge la crunta despartire.
Si tot asa, o luam de fiecare data de la capat, pana cand Dumnezeu are grija sa ne arate, de ce n-au mers relatiile anterioare.
Apare acel "cineva special", care va fi langa noi in fiecare seara, dimineata, ne va sterge lacrimile de pe obraz, ne va tine in brate, ne va iubi la bine si la rau, va sti sa ne alinte, sa ne fie alaturi cand avem nevoie si sa ne arate ca nu suntem singure pe pamant. Atunci vom intelege ca niciodata n-am fost singure, ci doar in cautarea continua a LUI, sufletul pereche, care ne face fericite si ne duce in al 9-lea cer, chiar daca-i ploaie sau soare!