| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau să insult bărbații și nici nu afirm că-s toți la fel, dar de ce ei au tendința să cedeze mai repede avansurilor sexuale decât femeile?

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Hai sa mergem mai adanc: de ce barbatii au mai multa pofta de sex ( desi nu sunt 100 % sigur )? Motivul ar fi unul cica chimic : testosteronul. Asa suntem formati, asta nu inseamna ca nu ne putem stapani.

Iar cand ne stapanim devenim foarte enervanti pentru doamne, foarte jignitori ca nu le apreciem, parem lipsiti de interes sau poate chiar cu o alta inclinare.

10 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Cedează cei care duc lipsă.
Alții sunt foarte selectivi.

Așa e lumea făcută.
Un bărbat dacă vrea sex, are destul de muncă.
O femeie dacă vrea sex, trebuie doar să spună.
(nu e chiar o regulă generală, dar cam pe acolo e)

| Emma30555 a răspuns:

Femeile de multe ori sunt curtate indiferent de vârstă și chiar de cum arata. Dar ele cauta mai degrabă relații stabile și atunci sunt mai selective Bărbații sunt vânători, nu cauta neapărat relații stabile, vor de multe ori doar aventuri, dacă sunt la rândul lor curtați cu atât mai validați se simt ei. În plus societatea critica mai mult o femeie care cauta aventuri de o noapte decat critica un bărbat dacă nu îl și lauda

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Pentru ca sunt mai armasari.

| helpforyou a răspuns:

Pentru ca ei sun "vanatori" si daca " prada" se preda singura, cu atat mai bine.

| iulia0514 a răspuns:

Sunt mai ușor de influențat!

| EcceHomo a răspuns:

Pentru că, după cum spune prietenul meu Paul Olteanu, sex înseamnă să dai gene mai departe-comun cu toate mamiferele.
Un avans înseamnă o șansă. happy

| Hypefox a răspuns:

Fiindca nu sunt supti bine de femeia lor de acasa. laughing
Daca e supt bine, nu se mai duce la niciuna chit ca ridica coada. Daca o face, spargei capatana, el pierde, nu femeia...
Daca din punct de vedere sexual relația e la un alt nivel, el isi îndeplinește orice fantezie cu iubita caci aceasta este deschisa cu el, nu are de ce sa se duca la alta.
Daca se pune cu una care nu este sigura pe ea si inhibata in relația intima, este nesatisfăcut... Trebuie sa se simta ceva formidabil la pat ca el sa ramana laughing)
Totul tine de femeie!

| Iepuroi a răspuns:

E mai simplu să iei atenție de la 100 de bărbați că femeie decât invers. Acum ce calitate are atenția aia depinde...

| yhua a răspuns:

E greu sa stai cu ea făcută par