| εмiLч97 a întrebat:

Nu vreau să luați întrebarea la mișto, în batjocură: atunci când ea e virgină și el nu și partenetul nu introduce penisul până la capăt ci doar îl lasă pe suprafața pielii apăsând-ul superficial spre deloc, dar nu există sangerarea specifică la dezvirginare, tipa încă mai e virgină sau nu? Eu spun că da. Din moment ce nu a existat sangerarea specifică.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pai daca tu spui ca da, ce importanta are ce spun ceilalti? Si oricum, ce importanta are ca te numesti virgina sau nu? Tu practic sex ai facut deja, deci ce importanta are daca himenul e intreg sau nu? te controleaza cineva?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Practic atata timp cat maimutoiul verifica scorbura nu mai e nimeni virgin. daca himenul este inca intact, da, din punct de vedere medical e virgina.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ea nu mai este virgina!
cat priveste sangerarea unei virgine, nu se va intampla intotdeauna, totul depinde de constitutia fetei, de modleul de himen pe care il are, de elasticitatea lui si nu in ultimul rand, de grosimea penisului barbatului.
Odata ce a existat penetrare, chiar 1cm la intratrea in vagin, da poate sa ramana insarcinata, daca ea este in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca a ramas intacta pielita care acopera partial intrarea in vagin si denumita HIMEN, inseamna ca NU s-a produs asa numita DEFLORARE a "pasaricii" tale, insa VIRGINITATEA a disparut in momentul in care s-a produs contactul dintre himen si penis. Lipsa sangerarii nu are absolut nici-o importanta sau legatura cu pierderea virginitatii, fiindca sangerarea de dezvirginare NU se produce in cazul a 4 femei din 10. Este TOTAL gresita atat parerea ta cat si afirmatia ca ar exista o "sangerare specifica" in cazul tuturor femeilor in momentul dezvirginarii lor. laughing

| mihai69 a răspuns:

Virgină sigur nu mai e. Cu sau fără himen intact.

| SorinTudor a răspuns:

Da, este pentru ca nu a fost rupt himenul.

| Ralf1971 a răspuns:

Este bine sa folosesti un prezervativ si cand o penetrezi sa intri cat mai adanc, pana la fundul vaginului si o sa-i placa mult dupa ce i se rupe himenul.
Nu uita ca orice fata vrea sa devina femeie si-place sa fie penetrata adanc, dar vezi sa nu ejaculezi in vaginul ei, asa ca puneti prezervativ, Succes

| RigorMortis a răspuns:

Nu mai e virgina, daca nu exista sângerare, asta nu inseamna ca inca e virgina din moment ce vaginul a intrat in contact, chiar si superficial, cu penisul

| KittyEmaaa a răspuns:

Bună. Himenul se poate rupe şi din cauza practicării unui sport anume. Poate l-ai avut rupt de înainte. Şi acum nu mai ai scurgeri, nu mai eşti virgină.