| d3nissa a întrebat:

Numai scap de fostul meu prieten, ce sa fac? HELP ME

Răspuns Câştigător
| daiia a răspuns:

Crede'ma.sunt in aceeasi situatie.
doar ca eu nu l'am placut niciodata
ci am acceptat sa fiu cu el doar pentru ca sunt o fire mai sensiblila si mai altfel.nu puteam sa zic nu prentru ca se comporta super calumea cu mine. dar in scurt timp "am bagat divortu" si acum ma nebuneste.chiar am facut pariu cu o prietena ca daca imi da ceva de Ziua indragostitilor ii dau cu obiectul respectiv in cap si ii zic: am prieten si il iubesc,, JET din viata mea si lasa-ma'n dureri.
mai o saptamanadevil

14 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Fii directa, zii ca nu lplaci
mai bine acum decat mai tarziu

Stefan
| Stefan a răspuns:

Probabil ca te iubeste si din aceasta cauza renunta mai greu la tine. Trebuie sa ai curajul si puterea sa îi spui in modul cel mai sincer ca nu îl mai iubesti si ca persoana lui nu te mai intereseaza.

| theodoraafi a răspuns:

Buna,

Vorbeste u el si explica-i sa te lase in pace, probabil te iubeste si de aceea nu se poate resemna. daca nu reusesesti cu vorba buna zile parintilor tai, ei vor sti cu siguranta ce sa face happy

succes:*

| lacrimi a răspuns:

Bate-l! Fii rea!

| mariaw a răspuns:

Ignora-l. O sa se plictiseasca

| psihox a răspuns:

Schimba-ti toate numerele de telefon. Sau sa apelezi la un stilist sa-ti schimbe fata, coafura, hainele daca iti permiti de la salar. Cu bine. Sau sa-ti mai schimbi si locuinta.

| Lucky_9459 a răspuns:

Trebuie sa il ignori din toata fiinta ta pentru ca nu va incerca la infinit sa se impace cu tine
si daca el e fostul inseamna ca e si actualul ar putea sa rezolve el problema daca vrea sa isi ajute prietena
big grin
succes

| hrdcore a răspuns:

Spune-i sa se trezeasca la realitate ca nu il placi

| cristina4love a răspuns:

Sunt cate unii ca fostul prieten al verisoarei mele care nu inteleg.Sunt pur si simplu obsedati de o persoana. Lepoti spune de cate vrei in fata ca nu`i mai vrei, ca nu`i mai placi totul ca mai rau este.Eu zis sa vorbesti totusi cu el, sa-i explici, iar daca nu intelege sa-l tratezi cu indiferenta.Nu`i raspunde la telefon, da`i ignore pe mess, evita`l pe cat posibil... Sper sa te lase odata in pace.

| enemig0 a răspuns:

Spune-i ca esti gravida...sigur o sa te lase in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca te-ai culcat cu fratele lui. te va lasa in pace.nu si pe frate-su.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine st geo am 9 ani dar cu toate astea am avut 11 iubiti si in cazul tau iti dau a 3 a mea metoda de a scapa de fost zi sa il inseli sa il ignori daca asta nu merge ia-l intr-un loc retras si explica-i ca nu il mai placi si ca nu mai simnti nimic pentru el sau trimitei un mesaj text "te rog sa intelegi ca nu te mai iubesc..." sper ca ti-a fost de folos.

| d3nissa explică:

Pfff va multumesc mult pentru rasp... sper sa ma lase in pace ca m-am saturatsad

:*

| izzybell a răspuns:

Ai rabdare, explica-i cum sta treaba, ca lucrurile intre voi nu mai merg, nu mai exista flacara aia intre voi care sa va atraga cel putin din partea ta...