| Anamaria742 a întrebat:

O fata de la mine din clasa nu a mai venit de 2 luni la scoala, cand a venit era vopsita si se tot dadea la baiatul pe care-l plac; nu stiu cum sa reactionez ca sa nu se observe ca sunt trista; va rog sa ma ajutati;

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Spunbe-i baiatului respectiv ca iti place, inainte ca don`soara aia sa puna mana pe el de tot.Si atunci vei vedea pe cine va alege el.

5 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

N-ar trebui sa-ti faci atatea griji, motivate sau nu aceste absente ii vor da ceva batai de cap sa recupeze materiile pierdute si poate ca de la anul' nu o sa mai fie colega ta.
In alta ordine de idei, nu ajunge doar sa-l placi ca el sa-ti cada in brate, trebuie sa te apropii de el, va vedeti aproape zilnic, ar trebui sa va gasiti hobby-uri comune care sa le practicati impreuna.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Aşa sunt persoanele ca ea,nu pot să-ţi spun cuvântul, dar sper că îţi dai seama şi singură.
Vorbeşte cu prietenul tău şi spune-i că te deranjează respectiva, doar aşa puteţi rezolva problema.

| Dina10 a răspuns:

Daca baiatul pe care il placi pune botul la avansurile colegei inseamna ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu el. Consider ca este un test destul de bun pentru a vedea ce om este, daca cauta aventuri sau o relatie serioasa.

| alicebella a răspuns:

Pai fate frumoasa nushu fardeazate intindeti parul(daca ai placa) si poate el va intoarce capul. dupa zii ca il placi ca dupa sa nu ramai dezamagita ca i-a zis aia si apropo nu fii trista arata ca poti sa triumfi in orice si fa tot ce iti sta in putere ca sa o intreci pe bagacioasa aia vopsitarolling on the floorSPER SA MEARGA BAFTAAA

| tpunatty a răspuns:

Depinde de cum e baiatul respectiv. poate nu ii place genul de fata care sa se dea la el sau la uni baieti...si poate ai si tu ceva sanse...si incearca sa-ti dai seama daca si el te place.big grin