| smsamif a întrebat:

O fata m-a refuzat cand am intrebat o daca vrea sa mi fie prietena. apoi cand am intrebat-o daca vrea sa vina la un cor (de Craciun eu si cativa colegi mergem pe la cativa profesori sa i colindam)i-am dat si 4 mini-eclere(a cam rosit la acea faza). a spus ca mai vorbim... urmatoarea zi, prietena ei vine si mi spune.:"colega mea m-a rugat sa ti spun sa nu i mai aduci prajituri deoarece are prieten si se simte prost."ce sa fac? prietena ei da semne ca ma place. nu stiu de ce se baga si ea pe fir. fata asta nu putea ea sa vina sa mi spuna ca are prieten si sa nu i mai aduc prajituri sau de aceea nu a venit ca ma place? PS eu am 14 ani, ea 12

3 răspunsuri:
| lemmon a răspuns:

Dar nu te-ai gandit ca poate fata chiar te place iar prietena ei a mintit cand ti-a zis sa o lasi in pace, poate a mintit din invidie...cum zici si tu, da semne ca te place si stii ca in dragoste si in razboi totul e permis. afla mai intai daca e adevarat ca fata pe care o placi are prieten si apoi mai vezi.eu zic sa nu renunti, daca o placi sa lupti pentru ea.:*

| Biuka a răspuns:

Pai nu ti se pare ca i-ar fi fost rusine sa vina ea insasi sa-ti zica sa nu`i mai aduci prajituri?hee hee NORMAL ca a trimis pe altcineva. incearca sa o uiti.Nu poti despartii doi copii. Tu cum te-ai simtii daca cineva s-ar baga in relatia ta straight face. Incearca sa o uiti si sa nu`i mai dai atata atentie deoarece ea interpreteaza asta gresit crzand ca inca o placi si vrei sa o covingi sa fiti impreuna. Daca acum vrei sa fiti doar amici trebuie neapara sa i-o spui.Sunteti copii. M-ai puteti astepta.Nu de acum incep adevaratele probleme in dragoste daca intelegi ce zic. Oricum e cam mica pentru tine :d. Spune-i cu caldura si sinceritate ca vrei sa fiti doar amici si sa va intelegeti bine. iar faza cu prietena ei. daca iti place. poate iese ceva. Dar nu e sigur. Iar daca nu`. lasao in pace si poarta-te normal cu ea ca si pana atunci :-J. Ei.thinking sper sa-ti reuseasca planurile! kiss Baftawinking!

| IateyourCookie a răspuns:

Eu cam "neseriasa" daca nu a vnt sa iti sp in fata...prietena ei s-ar putea sa te placa dar ea are 12(ani) uh 14