| beAuTY_6320 a întrebat:

O intrebare am pentru voi DEci prietenul meu ma iubeste foarte mult si are de gand sa ma ceara in casatorie. imi demonstreaza mereu acest lucru...si chiar imi suporta toate figurile si fitele pe care le am nu stiu ce sa fac tinand cont de faptul ca parintii mei nu vor sa auda de el?crying

Răspuns Câştigător
| Reka_8688 a răspuns:

Tu te mariti cu el sau parintii? fa bine si spune-le ce simti si fa-i sa-l accepte. oricum se vor obisnui cu el si daca il vor cunoaste cu adevarat o sa-l placa intr-un final daca tu il placi (pana la urma ei te-au crescut, nu?), dar probabil nu se va intampla pana la casatorie sau dupa. trebuie sa petreaca ceva timp cu el sa-l cunoasca si anii pe care ii veti petrece impreuna (toata viata de acum inainte, sper) le vor fii suficienti, asa ca ia-ti inima in dinti si spune DA! happy

6 răspunsuri:
| Mo a răspuns:

In primul rand nu parintii tai vor trai cu persoana respectiva, ci tu esti aceea. Suferi tu daca se intampla ceva, nu ei. Asa ca daca tu il iubesti nu te lua dupa parintii tai pentru ca s-ar putea sa regreti pe urma.

| chandnisharma a răspuns:

Casatoreste-te numai daca il iubesti din tot sufletul, da stii cum? sa simti ca nu mai poti respira fara el altfel nu. Faptul ca iti suporta figurile nu e un motiv suficient

| dariaelena a răspuns:

Conteaza ce vor parintii tai? Nu ei se casatoresc cu el si daca tu esti fericita cu el, o sa'l accepte si parintii tai:*

| paynehunter a răspuns:

Cati ani ai? eu zic sa te casatoresti dupa 25 ani si traieste-ti viata pana atunci, ca de casatorie o sa ai tu timp, nu te casatori prea devreme daca esti tanara, o sa regreti foarte mult dupa aia, cand o sa te trezesti cu 2 copii in casa, o sa regreti extrem de mult ca nu tiai trait viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te pun sa alegi intre el si parinti tai nu am acest drept gandeste doar asa langa cine esti mai fricita langa ai tai sau langa el daca nu poti asa spune-le parintilor tai cea ce simti pentru el si spune-le ca nu au dreptu de a se pune in fata fericiri si a sentimentelor tale si sa ti minte fa intodeauna cea ce simti pentru ca este foarte important!

| cosmin25 a răspuns:

Pai raspunsul este simplu.
Tu il iubesti? Ai vrea sa fie sotul tau? Daca da restul nu mai conteaza. Parintii tai trebuie sa invete ca nu ei se casatoresc, ci tu.
Si daca pe tine el te face fericta atunci fii cu el.