| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare care ma macina de ceva vreme.
Dece fetele dupa ce le spui sentimentele pentru ele. incep sa te evite.
De exemplu ii spun unei prietene ca imi place de ea, ea ma respinge. Dece a doua zi trece pe langa mine si nu mai ma baga in seama?
Ea iti spune ca ramaneti prieteni si a doua zi se face ca nu te cunoaste
P. S O prietena procediaza la fel si nu stie ce ar trebui sa faca sa schimbe acest lucru. Adica cum ar trebui sa se comporte cu un baiat dupa ce il refuza

Răspuns Câştigător
| asdfghjhghkjj a răspuns:

De obicei fetele reactioneaza astfel pentru ca nu stiu cum sa mai vorbeasca cu baiatul pe care l-au refuzat sau de care au aflat ca le place. fetele nu prea se pricep sa uite trecutul, deci dupa o respingere majoritatea nu stiu cum sa se mai comporte cu baiatul pe care l-au respins sau de care au fost respinse, deci il evita. in astfel de situatii cel mai bine este sa se comporte normal, de parca nimic nu s-ar fi intamplat. iar daca baiatul pe care l-a refuzat ii reaminteste acest lucru sau cum ca erau certati, cel mai bine ar fi sa ii spuna ca a uitat deja de asta si pot sa fie prieteni ca inainte happy

6 răspunsuri:
| alin_9439 a răspuns:

Normal si oricum probabil daca tipu e emotiv o sa planga si nu o sa o mai bage in seama daca e mai increzut o sa incerce sa o faca geloasa si daca e mai timid o sa mai incerce bafta sper ca te-am ajutat

| KeporLove a răspuns (pentru alin_9439):

Si prietena mea ce ar trebui sa faca de aceasta "fobie" de a evita un baiat la care ii place de ea?

| cosminsilviu a răspuns:

Bai in ziua de azi fetele fac treaba in locul nostru.Pana nu iti da semne ca te place, nu merita sa incerci, adica poate o fi timida.BAftawinking

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca a-ti placea cineva ar trebui demonstrat, nu spus prea direct.Suna mai mult a incercare de a grabi prea repede lucrurile, ca un -,, hai sa sarim peste...,,. O relatie se dezvolta in timp si are anumite etape de trecut, fiecare etapa avand farmecul ei.Trebuie ca celalalt sa simta singur ca il placi, ca-ti face bine si ca-ti doresti prezenta lui. A spune cuiva ca-l placi, prea direct suna cumva a obisnuinta a ta si creeaza ideea de frivolitate.

| Cherilyn a răspuns:

Hmm... nu sunt sigura, dar am sa-ti spun ce cred.
E o chestie ciudata care ne ramane in cap... poate unor fete li se pare ciudat cand un baiat fac o confesiune. Se simt rusinate de acest fapt (nu ca le-ar fi rusine cu tipul respectiv, dar ai un sentiment ciudat atunci cand stii ca un amic de-al tau te place, e normal sa nu mai simti ca ar trebui sa te comporti la fel ca inainte cu el).
In general, fetele timide, care nu stiu sigur ce sa faca in astfel de situatii, care se simt rusinate cand afla ce sentimente au unii pentru ele evita baietii.
Daca incerci de repetate ori sa intri cu ea in vorba se va speria si se va gandi la tot felul de chestii ciudate, ca ai fi obsedat sau altceva... laughing.
Numai bine!batting eyelashes

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Nu toate fetele sunt asa depinde fiecare ce mentalitate au...toate astea nu depinde numai de fete ci si de baieti ca in ziua de azi nu prea pastreaza ce au langa ei si apoi regreta degeaba..sunt si fete care nu vor si prefera sa ramana prieteni cu respectivul deoarece are motivul de a place pe altcineva sau alt motiv iar daca iti spune sa ramanaeti prieteni si a doua zi iti intoarce spatele a vorbit degeaba sa te impresioneze...mai bine o lasi in pace. cel putin in ziua de azi sunt putini baieti care stiu sa pastreze fete langa ei si invershappy totusi pune indiferenta ca aia te va ajuta oricandhappy chair si atunci cand nu iti dai seamahappy