| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare legata de anticonceptionale. De aproape 1 an iau Yasmin si pot sa zic ca ma inteleg bine cu ele. Acum 2 saptamana mi-a trecut menstra si pana la contactul neprotejat de luni, luasem deja 7 patile din noua folie. Problema e ca el a ejaculat pe burta ( aici e vb de neatentia mea si ireponsabilitatea lui dar astea is alte probleme ) si eu nu cred ca sunt asa de protejata pentru ca mart. m uitat pur si simplu sa iau pastila. Credeti-ma ca miercuri mi-a venit sa mor cand mi-am dat seam. ntrebarea me. unt protejata de pastilele de dinainte? Sau am intrat in belea? Chestia e ca de cand cu contactul au inceput sa ma doara ovarele. osibil sa fie un inceput de cistita si imi e frica ca asta o sa afecteze urmatoarea menstra si am sa intru in adevarata paranoia in caz de nu imi vine la zi. Am fost sau nu protejata?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e inconstienta lui, ci a ta. Era complet protejata daca NU uitai sa iei pastila si ar fi putut ejacula intravaginal fara nici o problema. Daca ai continuat cu pilulele in mod normal, nu esti insarcinata, sau riscul este imens de mic, practic numai teoretic. Acum trebuie insa sa folositi prezervativ pana la urmatoarea menstruatie. Prezervativ, nu coitus interuptus. Si du-te la medic pentru durerile de ovare, n-au legatura cu sarcina, ci cu altceva. Intr-o cistita, ovarele nu te dor.

| JeSa a răspuns:

Buna!, ehh toate is impotriva DOMNULUI. ref. la pastile si etc!, dar sincera sa fiu un copil se face cu vointa!,,, si nu asa ca ti-a pus-o el si a ejaculat pe langa avand impresia ca maine te-a si lasat, nu!, Trebuie sa si lucrezi la acel "ceva" daca chiar si vrei sa dea roade!, ehh e adev. si opusul dar mai rar!, Ok multa sanatate, pa!, parerea mea...

| simoSTAR a răspuns:

Sunt fata, iar asta nu ma impiedica sa ii dau dreptate lui luchass...baiatul stia ca ea ia pastile, deci nu avea de unde sa stie el ca ea va uita sa ia pastila...ai si u mai multa grija si nu mai uita de lucrurile care iti pot schimba complet viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iresponsabilitatea lui sau a ta? A cui vină e că nu ți-ai luat TU pastilele? Fetițo, bagă-ți mințile în cap, băiatul nu are nicio vină, tu ești aia care merită bătută, e burta ta, nu a lui.
Fă-ți un test de sarcină, poate ai noroc și scapi acu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati eventualele greseli happy am tastat in graba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stia ca nu il tine mai mult de 1 min! putea sa isi puna prezervativul nu crezi? luchas. i gura cam mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati eventualele greseli happy am tastat in graba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Măi anonim mic, păi nu e problema lui dacă îi vine sau ba, dacă știa că fata se protejează, nu-i păsa omului și nu avea nicio grijă, mi se pare normal. Fata e responsabilă în situația de mai sus în cazul în care rămâne gravidă, fie că-i place (ei și celorlalte fete), fie că nu.