| dulc3'maria a întrebat:

O intrebare pentru fete:Ce credeti despre dezvirginarea chirurgicala? De ce unele fete apeleaza la asta? Trebuie sa ai 18 ani daca vrei sa faci asta? pup alllove struck:*

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Dezvirginare chirurgicala?!
Nebuna sa fiu si n-am face-o. O parere proasta, chiar foarte proasta. De ce sa apelezi la bisturiu ( sau ma rog, cu ce s-o "efectua" ) cand ai atatia care stau la rand.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu pe cine si tu a fi apelat la asa, ca eun-am vazut pe nimeni.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Eu cred ca am mai scris despre asta aici, stiind ca se face demult, in Franta, la cerere! Motivele? Evitarea complicatiilor posibile dupa, evitarea traumatismului daca o faci prea de mica si apoi te paraseste "zmeul" care te-a convins, si chestii de genul asta... (poate fraierul ala sa mai si intre putin aiurea si sa rupa ceva pe acolo, si mult timp apoi esti inapta de sex+traumatizata...)... Cat despre varsta, nu stiu daca trebuie sa ai 18 - probabil... intreaba unde ai auzit de asta! Mai bine astepti, si o faci cu unul matur, care a avut destule pana la tine, si stie cum sa te preludieze eficient, si restul... numai tu sa fii foarte relaxata, sincera cu el, si ai toate sansele sa fie bine! Success!

| deeea28 a răspuns:

Eu stiu asa: ca unele fete nu au himenul prea elastic si chiar daca o fac de mai multe ori, tot simt durere ca nu se rupe si de aia stiu ca unele apeleaza la asa ceva. Dezvirginarea nu consta neaparat in acel himen. Poti sa scapi daca vrei de asta prin chirurgie, dar asta nu te face sa te simti mai putin virgina. Dezvirginarea cuprinde si ea niste etape si de asemenea sex. Mi se pare normal sa treci prin asta chiar daca la unele doare mai mult si la unele mai putin. Degeaba indepartezi chirurgical asta, tot virgina te poti numi. Mai bine mai asteapta pana esti pregatita, fa-o cu un baiat care sa demonstreze ca are rabdare cu tine si poate va fi bine. Nu trebuie sa-ti fie frica, nimeni n-a murit din asta. Doar sa ai grija cu cine o faci. Poate nu va ramane cu tine si sa nu speri prea mult la asta, dar macar sa aiba grija si rabdare cu tine, e important. Pup

| dulc3'maria explică:

Nu face nimic mersi:*:*:*

| Crs a răspuns:

Pai. scapi de durere presupun big grin laughing

| dydy22 a răspuns:

Mey sincer iti spun copara nasterea atunci cand te taie pe burta si nasterea normala, eu ca baiat te sfatuiesc sa o faci natural decat la doctor sau daca nu merita baiatul asteapta un baiat care sa merite, daca iti este frica de durere nuo sa doar rau daca stie baiatul cum sa te protejeze

| daniDeeDee a răspuns:

Aiurea...

| ivona a răspuns:

Nu sunt de acord cu dezvirginarea chirurgicala, a face dragoste pentru prima data ar trebui sa fie ceva special, sa o faci cu persoana pe care o iubesti si care te iubeste.Gandeste-te la o femeie care naste, stie ca nasterea presupune si dureri cumplite, dar nimic nu se poate compara cu bucuria de a fi mama. asa e si cand o faci pentru prima data, daca te simti pregatita pentru asta si simti ca cel cu care vrei sa o faci te iubeste si il iubesti, nu vad de ce ar trebui sa-ti fie frica.Probabil ca fetele care apeleaza la dezvirginarea ghirurgicala nu au intalnit inca cel in care sa aiba incredere, dar cand il vor intalni, cu siguranta vor regreta.laughing)

| ela_8957 a răspuns:

Scz pentru raspunsul acela cu linkul:era de fapt pentru o intrebare cu DESENE ANIMATErolling on the floor! Sorry!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce întrebi? Te tentează?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, fiecare face ce vrea cu propriul corp, eu personal nu as fi apelat la asa ceva, mi se pare o prostie ce spui tu acolo.Trebuie sa fii nebuna sa apelezi la asa ceva.Pentru ce mai exista iubirea in lume daca apelam la metode chirurgicale pentru dezvirginare? Eu nici nu am mai auzit asa ceva pana acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar trebui sa fac sa ma dezvirginez daca nu am prieten

| TwistmyFate a răspuns:

Mi se pare o maaare idiotzenie! Adica, lol, trebuie sa fii handicapata sa faci asa ceva!