| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru fete: vb cu o fata de ceva timp ea este mai mare ca mine cu 2 ani si ne intelegem foarte bine.eu o plac si nu stiu cum sa fac sa o intreb daca vrea sa fim impreuna.imi puteti da niste sugestii?

11 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, incepe sa te dai putin cate putin la ea cu niste complimente, niste alintaturi, intreab-o daca place pe cineva sau daca are vreun prieten. De obicei daca o fata si un baiat sunt foarte apropiati se poate lega o relatie intre cei doi. Nu ezita s-o intrebi sau sa-i faci mici complimente. Atentie insa trebuie s-o iei foarte incet, fata probabil privindu-te doar ca pe un amic si nimic mai mult. Daca nu vrea sa fie cu tine, intelege-o. De exemplu nu cred ca tie ti-ar conveni ca sa fi cu o fata cu 2 ani mai mica ca tine. Este posibil asa ceva, dar ea fiind fata este mai jenant ca prietenul ei sa fie cu 2 ani mai mic. Dar nu toate fetele tin cont de chestia asta, asa ca poti avea sanse. ca s-o impresionezi putin poti sa aflii ce hobby-uri are si sa-i vorbesti mai mult de ele. De exemplu, daca-i place muzica, fai cadou un Cd cu trupa sa preferata sau descarca melodii de la trupa respectiva. intr-un cuvant fa-te interesat de unele hobby-uri ale ei.

| iioonnuutt a răspuns (pentru ViVi99):

Toate astea le-am inteles la ea adica vorbim de 6 luni si vorbim deschis, dar teama mea este ca ea nu ma va intelege ca o plac si ca vreau sa fiu cu ea.si nu stiu cum sa zic, nu vreau sa stric tot ce am facut pana acum straight face

| ViVi99 a răspuns (pentru iioonnuutt):

Pai nu te ingrijora, fiind o amica apropiata de-a ta, in cazul in care nu vrea sa fie cu tine, nu te va lua in ras sau chestii de genul asta. Din contra o sa te inteleaga ca o placi. Ii poti spune ca, desi o placi ca pe o amica, sentimentele tale fata de ea au mai crescut cu timpul. Cel mai indicat este, cum ti-am mai zis, sa afli daca are un prieten, iar daca are asteapt-o. daca nu are, vorbeste cu ea ca si cu o sora. fetele de obicei nu rad de baieti daca acestia le spun ca le iubesc, ci din contra se simt flatate.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Intreab`o pur si simplu; d. Curaj! laughing Ca nu te mananca fata.

| allynutsa a răspuns:

Pai daca zici ca vorbiti de ceva timp inseamna ca va intelegeti bine.Nu ar trebui sa fie de speriat sa o rogi sa fie prietena talaughing.

| DeeaAndyRody a răspuns:

Pai depinde daca si ea te place.Incearca sa-i spui, dar nu prea direct.

| andreyaelena a răspuns:

Pai mie una nu miar place sa fiu cu un baiat mai mic ca mine dar asta nu conteaza daca ea ti-a dat macar o mica impresie ca ar vrea si ea sa fie cu tine deschide un subiect despre relatii si apoi spune-i direc tocmai daca e mai mare o sa fie si ea la fel de directa nu mai sta pe ganduri ca asa o poti pierde bafta sper ca te-am ajutat

| iioonnuutt a răspuns:

Mentionez ca nu are prieten, dar eu nu vreau sa stric totul de pana acum, avem multe lucruri in comun

| I9irina a răspuns:

O sugestie ar fi sa ii spui si tu de genul:"- Vreau sa-ti zic ceva : Imi place de tine. Ai vrea sa fi prietena mea?" Daca stii ca nu are prieten. Daca are e clar ca nu mai merge.Si nu conteaza varsta doar ca fetele mai mari vor baieti mai mari. Daca va intelegeti bine sigur o sa mearga. Bafta!

| GiuliaSilvia a răspuns:

Daca esti sigur pe sentimentele tale intreab-o dar asigura-te ce simte pentru tine. Ti-am spus sa te asiguri mai intai ca sa nu iti dea un raspuns banal la intrebare gen "esti prea mic pentru mine" sper ca te-am ajutat funda :*?

| maruscuta a răspuns:

Aaa iti zic eu stiu cum e. sunt o fatalaughing mai bine gaseste-ti pe cineva de varsta ta...pentru ca ea crede ca sunteti doar prieteni nimic mai mult.in jurul ei roiesc multi baieti si asa ca mai bine despartiti-va te va ranisad funasmug?