| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare profunda pentru cei de genul masculin in exclusivitate, va rog nu raspundeti superficial.Cum ar trebui sa fie, sa se poarte si absolut tot cum vreti o fata, femeie ca sa-i puteti purta mereu respect, un respect atat de profund sa va vina zilnic sa-i sarutati mana si s-o considerati demna de toata dragostea voastra?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Evident ca nu exista retete sau formule, fiecare barbat urmareste anumite aspecte in alegerea celei de langa el.

Daca vorbim de comportament, trebuie sa fie indrazneata, dar cu o doza de discretie, sa nu ii placa sa se dea in spectacol, dar sa nu ii fie frica de apropiere si contact vizual. Sa aiba o anumita energie si siguranta, o usurinta de a fi, ca sa zic asa, sa fie constienta de farmecul pe care il are, fara sa fie preocupata de aspectul ei.

In acelasi timp trebuie sa fie a decent human being, sa nu fie rautacioasa si certareata, sa fie superioara multora prin inteligenta dar sa nu ii deconsidere pe cei de sub nivelul ei. Deci sa aiba o doza corecta de modestie, fara a exagera.

Daca are toate aceste calitati, atunci pot trece cu vederea peste multe aspecte legate de infatisare, ce potential nu m-ar atrage de la prima vedere. O personalitate puternica si distincta inseamna foarte mult pentru mine.

| gemeni6226 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu stiu cine esti dar mi-ai scris ceva ce m-a marcat adica sa fiu constienta de farmecul meu(si acum nu doar la 20 de ani)si sa nu desconsider pe cei sub nivelul meu.Restul sunt asa cum scri.Numai ca eu nu pot accepta un barbat mai putin destept.Si sti de ce ca repede isi da seama de nivelul meu, se simte complexat si se retrage.Numai sotul era mai destept ca mine si am avut nevoie de asa ceva ca sa-l pot stima.

19 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

V-am pus aceasta intrebare deoarece azi noapte am visat pe raposatul meu sot (a murit de 12 ani)si in vis se facea ca s-a cuplat cu alta si atita respect si dragoste i-a dat cum mie doar fff rar chiar si la inceputul casniciei.In toti anii astia de vaduvie nu am intilnit un barbat care sa se apropie de mine cu atita respect ce in subconstientul meu vad ca este prezenta si de aceea am si ramas singura ca nu am primit de la nimeni acest lucru-de aceea am fost atit de curioasa voi ce parere aveti.(as mai dori sa adaug caci tot ceea ce am citit ca asteptati de la o femeie cum sa fie ca s-o iubiti si s-o respectati ma incadrez -si totusi...nici macar in casnicie nu a fost prezenta ceea ce mi-am dorit-el preferind mereu inaintea mea compania barbatilor.-eu eram mereu dar mereu pe planul doi:munca, familia lui, prietenii mai apoi copiii absolut toate aveau prioritate, eu mereu planul doi.)Cred ca datorita acestui fapt precum si a faptului ca in toti acesti ani nu am intilnit ce am dorit am devenit recalcitranta fata de genul masculin-erau si ani buni in care uram barbatii vedeam in fiecare doar indivizi care s-au nascut sa asupreasca femeia.)

| anonimuIl a răspuns (pentru gemeni6226):

După o vârstă e cam greu să mai cunoști pe cineva cum vrei.

| anonimuIl a răspuns (pentru gemeni6226):

O să găsești pe cineva așa cum vrei.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonimuIl):

Si cand eram fata a fost greu sa cunosc.Numai ajutorul divin m-i-a scos in cale.In noaptea in care eram pe tren spre Mare mama s-a rugat sa cunosc si eu pe cineva.Si Dzeu a ascultat ruga mamei mele.

| Bogdanel27 a răspuns (pentru gemeni6226):

Înțeleg dar repet un bărbat te iubește din suflet pentru ceea ce ești,pentru caracterul tău,pentru sufletul tau, in general noi că bărbați dar și voi că femei suntem atrași la prima vedere de aspectul fizic asta e clar, dar cu timpul ne schimbăm ne îngrășăm, slăbim etc. Dar sufletul trebuie să rămână curat, frumos, să nu te simți bătrână, să nu ai limite iar în dormitor trebuie să mergi foarte departe pentru a-ți tine partenerul aproape și invers

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bogdanel27):

Bine.Stiu ca m-a iubit.Dar a avut prea multe probleme la care eu nu puteam da rezolvarea si s-a imbolnavit.Un om disponibilizat din cauza reducerilor de personal un om care din cauza serviciului s-a imbolnavit si pe urma fara recunoasterea meritelor si eforturilor deosebite este disponibilizat rar isi gaseste pacea interioara, deja era bolnav cand a fost disponibilizat pe urma in pensie de boala Un astfel de om nu mai mai poate fi la fel ca acel tinar fara probleme care a intilnit o data o fata pe un tren la 26 de ani si cu care s-au indragostit la prima vedere.
Si astea fiind zise cred ca pot incheia acest capitol.

| GeamantanParăsit a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu te-ai întrebat dacă nu cumva tu ai o problema? Care-i treaba cu respectul? Respectul e un handicap, o sechea. E la fel ca și in cazul indivizilor care au o alergie la polen. E identic același lucru doar sub o forma diferită. Practic îți pierzi viața la afacerea asta. E foarte tare chestia asta.
Viața înseamnă simț. Totul se rezuma la simt.
Omul e blindat de simțuri. Principalele organe de simt sunt ochi, urechi, piele și etc. Practic tu percepi ca sub picioarele tale e nisip pentru ca ai niște senzori adică organ de simt. Dacă ti-l tai, tu nu știi dacă sub piciorul tău e nisip sau sticla. Ok? Bun pana aici, mai departe.
Practic dacă îți tai toate simțurile, tu nu mai existi pentru ca ai ghicit, nu poți sa percepi nimic. Nu mai îndeplinești condiția de om.
Revenim. Pe tine ce te interesează? un mix adică un fel de prieten cu care sa faci și sex?
Parcursul lucrurilor nu e așa. Am experiența pentru că-n viatâ asta mi-a plăcut femeia.
Pasul 1 e sa tragi in ea, apoi mai vedem cum sta treaba in funcție de ce am simțit.
Pasul 1 time 3 zile. Adică de la momentul t 0 de când te-am văzut și pana ajungi in pat = 3 zile.
Dacă depășește e o problema. Lucrurile in univers sunt matematice. Apa fierbe la 100 de grade așa și ain pasul 1... dacă o lungești își pierde din intensitate. Practic S-a dus dracu. Totul are un moment optim.
Cunosc categoria celor cu " respect", acolo e arat. Având experiența, cunosc parcursul discuției dinainte sa-l port. si-i dau flit. Știu cum curge si unde duce discuția. Practic e o schema a tuturor femeilor care prezintă aceasta problema pe baza de respect. Sa nu crezi ca ești singura. Exista o categorie de persoane cu aceasta problema care folosesc aceeași schema. O cunosc sunt plictisit. Îmi plac femeile care discuția curge practic se aprinde. Nu sa-mi faci ischibitii, practic slalom,, stânga -dreapta ca ai sechele. E flit instant. La doua slalomuri, e mat. Chestia asta numita flirt trebuie sa curgă ca un lichid. E ca și cum torni vin in pahar. La categoria ta, nu curge din cauza problemelor. Dacă discuția curge etapa 1 se îndeplinește in 3 zile. Ce zici de chestia asta? Punctul 2.
Cand Flirtez, mimt!
Mint de rup. Dar nu e nociv. Flirtul, obligatoriu trebuie sa conțină minciuni.
Flirtul de fapt are rolul de ai stimula creierul femeii. Practic tu trebuie sa inventezi un basm, S-o bagi in poveste, povestea S-o lovească in hipocamp, iar hipocampul odată trezit... jocul e ca și jucat. Ca un boxer tu trebuie sa-i Fințești acel hipocamp.
Despre ce discutam? Cu respectul? Ma faci sa rad.
Practic Femeia face plata sun firma de dragoste pentru basmul creat. O rasplata.
Așa se fac lucrurile. Minciuni = dragoste.

| gemeni6226 a răspuns (pentru GeamantanParăsit):

Sicer mi-a mila de tine ca asa vezi lucrurile inseamna ca tu ai un suflet gol golut care in viata lui nu a stiu nu a simtit ce e iubirea adevarata.Dar eu am simtit si am experimentat.Plus ca mai sus daca nu erai orb de parerea ta am scris ca in sfarsit am inteles ce de ce era dar tu nu citesti tu doar iti desfasori egoul flegmatic.Sti ca sunt patru tipuri fundametale de personalitate nu? Cel sangvinic cel coleric cel melancolic si cel flegmatic.Tu esti personalitate felgmatica eu colerica.Nu stiu de ce vii tu aici sa-ti impui un anume tip de personalitate asupra intregii omeniri care nu este ca tine.Sunt patru tipuri! Te consideri destept dar nu esti ca nu ai luat in calcul acest lucru! Plus ca suntem peste 7 miliarde de oameni si nici macar in familie nu avem mereu conceptii identice.Necazul tau e ca te consideri destept dar nu esti deloc pentru ca daca ai fi ai lua in calcul ca omul cit traieste invata experimenteaza si acela care crede ca stie tot se autoplafoneaza si cu timpul intra in mocirla.
Deci nici nu mi-ai citit ultima replica scrisa aici in care mi-am dat seama ca un om care sufera nu mai poate fi acelasi ca tinarul de 26 pe care l-am cunoscut in tren.Doamne tara asta de aceea nu o sa ajunga niciodata nivelul occidentului ca e plin de tipi autosatisfacuti cum esti tu care la un nivel se plafoneaza se automultumesc si nu mai evolueaza.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

In plus mai vad ca esti si nou inscris aici pun pariu ca esti de mult pe TPU si esti pe lista mea de ignor ca nu faci altceva decat sa ranesti omul prin raspunsurile tale dar ai tinut sa -ti faci un cont nou sa dai din nou in mine.Da este un barbat adevarat un astfel de barbat? Eu cred ca ai fff multe frustrari de aceea dai in mine eu deja mi-am rezolvat probelemele dar tu nu ai citit ca deja am aflat rezolvarea la problema mea.Dar tu in mod sigur vei ramane singur si neiubit toata viata daca asa vezi lucrurile.Mi-e mila!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Difera de la barbat la barbat, pentru mine, sa fie o curva in pat, si o doamna in afara lui.

| anonimuIl a răspuns:

Asta o face un bărbat pentru nevasta lui.

| anonimuIl a răspuns:

Întrebi cum să fie ea? Cum îi place bărbatului să fie.

| anonimuIl a răspuns:

Bărbatul cu nevasta pe care o iubește și o respectă face dragoste frumos cum îi place ei.

| DonEduardo a răspuns:

Uite, stiu ca nu sunteti chiar la prima tinerete, iar eu nici macar acolo n-am ajuns. Vreti sa va spun cum ar trebui sa fie o fata din perspectivav mea?

| gogugogugogu a răspuns:

In primul rand, trebuie sa fie compatibila cu mine. Celelalte randuri cuprind: sa-i placa normalitatea (inclusiv sexuala), sa se incadreze in limite la kilograme, sa aiba caracter, sa fie sincera, sa fie loiala, sa nu exagereze cu machiajul (deloc e mai bine), sa nu aiba tatuaje, sa nu fumeze, sa nu aiba piercing-uri, sa aiba sau sa ia in serios drumul spre o cariera cat de cat. Cred ca raspunsul la aceasta intrebare difera de la barbat la barbat, fiecare cauta ceva compatibil. Dar tu, femeie fiind, stii cel mai bine ca un barbat care iti saruta mai intai fruntea si mainile si apoi buzele, la fiecare intalnire, te iubeste.

| Kiran a răspuns:

Nu stiu de altii, stiu ca suna prostesc si copilaresc in zilele noastre si e total o nebunie dar. apreciez o fata cand realizeaza ca o plac si asemenea mie, nu se mai rezuma la atentia tuturor baietilor. ci pe a mea. adica ma ajuta sa nu intru in "zona" de risc (idei ca ea cauta doar atentie, stari de gelozie, etc), nu o sa intru in detalii dar ca rezumat cat mai simplu. orice as spune sau face, ea sa coopereze. (desigur ca aici intervine si ideea sa nu ma venereze sau ceva, doar coopereaza la discutii, nu devine rece si cu replici seci, etc) pacat insa ca nu totul va fi doar o poveste putin asemanatoare cu Romeo si Julieta

| Bogdanel27 a răspuns:

In general un bărbat își dorește lângă el o femeie serioasă o femeie ce știe să îl facă fericit din toate punctele de vedere,o femeie sinceră, atrăgătoare, iubitoare, și cu respect de sine. Când le ai pe astea in general bărbatul vine acasă și îți sărută mâna. Trebuie doar să-ți iubești partenerul și invers din suflet, nu pentru banii lui sau pentru mașina, casă etc

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bogdanel27):

Mai sarac decat sotul meu nu a existat s-a mutat la mine cu un rind de haine si pasta lui de dinti.Si l-am iubit nespus l-am stimat.(citeste nu numai ce am intrebat dar si la raspunsuri am scris ceva)