| JJ227 a întrebat:

O noua intrebare pentru fete! De ce dupa o despartire, stiind ca vreti sa fiti singure o perioada, iesiti cu un alt tip, ii dati sanse, dupa care ii spuneti ca ati vrea sa fiti singure o perioada si ca nu mai vreti sa vorbiti momentan cu nimeni si ca nu vreti sa-l raniti, pentru ca ati vazut ca el vrea mai mult de la voi?! Adica ce naiba? Ce credeati? Ca atunci cand va invita un tip in oras, vrea sa fiti doar prieteni? Mi se pare o chestie de bun simt sa nu dai sanse, daca stii ca nu vrei nimic momentan.

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Hm, pai ea a iesit cu tine de consolare, si nu cred ca e totul pierdut, daca o placi si ai rabdare o iasa ceva. Pe scurt ea taman acum s-a despartit si e vulnerabila, iar tu ai scos-o in oras in exact acel moment, ea a acceptat doar sa se simta mai bine, si de fapt chiar s-a simtit bine, dar despartirea inca e are un impact emotional puternic, si probabil va trebui sa treaca cateva saptamani, o luna ca sa-si revina pe bune psihic. Nu ti-a acceptat oferta din rautate sau ca sa te puna intr-o faza proasta, doar voia sa iasa din aceea pasa, cu toate ca nu e pregatita pentru o relatie. Sfatul meu in acest caz, mai ales daca o placi, vrei ceva serios si merita e sa ai rabdare, fi alaturi de ca un amic, totusi, nu ii lasa impresia vrei sa fiti simpli amici (stiu suna destul de incalcit), ideea e ca la momentul potrivit o sa ai o a doua sansa, daca stii cum sa o iei. Bafta!

| JJ227 explică (pentru SG1995):

Merci man! Tipa e foarte ok, si nu as vrea sa renunt la ea de tot. A zis odata, cand o duceam acasa ceva de genul ca nu e intr-o perioada prea buna, insa nu a insistat, si nici eu pe problema. A decurs totul normal.

| JJ227 explică (pentru SG1995):

Nu vreau sa par nici obsedat, nici disperat, nu e cazul, insa chiar cred ca as avea o sansa cu tipa asta, si ar fi pacat sa se strice totul asa, doar din cauza a ceva ce a fost in trecut. Puii mei, trecutul e trecut, let's move forward!

| SG1995 a răspuns (pentru JJ227):

Rabdarea e o virtute, iar cu aceasta virtuate ai sa o castigi.

| JJ227 explică (pentru SG1995):

Pana una alta, maine plec intr-o vacanta, ca mi-a ajuns!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si noi barbati iesim cu una apoi ne dai seama ca iubirea doare

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu corespunzi cu ceea ce cauta ea si de aceea te-a pus pe liber, intr-un mod mai elegant evident, gasind o scuza ca ar vrea sa fie singura.

| JJ227 explică (pentru Violleta2022):

Well, in cazul asta, tipa era recent despartita si nu eram la prima intalnire. Deja noi ne vedeam de cateva saptamani si totul era ok. Ce m-a deranjat a fost faptul ca ea m-a folosit ca sa isi revina dupa fostul, si-a dat seama ca tot la el se gandeste si mi-a dat viteza. Daca nu iti place un tip, nu te saruti cu el si mergi de mana pe strada, si nici nu-l duci acasa, decat poate daca are portofelul f gros, ceea ce nu e cazul aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facem asta pentru a ne face fostii gelosi sau pentru a le face in ciuda. laughing

| JJ227 explică (pentru anonim_4396):

Faina treaba! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru JJ227):

Eu doar spun adevarul. laughing