| anonim_4396 a întrebat:

O parere scurta si la obiect pls. Dupa o relatie de lunga durata - 5 ani care s-a terminat doar pentru ca ea a plecat o perioada( 1 an) in strainatate si s-a racit relatia, acum s-a intors si inca mai tin legatura aparent doar pentru ca au fost colegi de liceu si 'cica' isi mai comunica unul altuia impresii si isi dau sfaturi, ce sanse credeti ca ar fi sa se impace? mentionez ca el este atras de mine dar pana la dragoste mai este.

3 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Zero sanse. Cel putin zero sanse pentru o relatie frumoasa. Ceva "asa, ca sa fie" poate mai reusiti, dar nu vad care ar fi rostul.

| PoOfarina a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce mai simte el pentru ea. Daca inca mai exista sentimentul acela sau daca ea va reusi sa-i trezeasca dragostea existenta in acea relatie care, totusi, a durat 5 ani, e posibil ca ei sa se impace. O simpla atractie nu poate fi de ajuns pentru a stinge o dragoste care a tinut impreuna un cuplu timp de 5 ani.
Se poate, totusi, sa fie doar o relatie de amicitie, pentru ca sunt destule cupluri care, dupa ce incheie relatia, raman amici.
Insa daca tu il vrei pentru tine, sfatul meu e sa-i vorbesti deschis, sa actionezi acum, pentru ca pe viitor sa stii ce ai de facut.
Sper ca ti-am fost de folos.
Pa, pa!

| rosto a răspuns:

Nu mai merge draga mea, ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. El va trebui sa o ia de la capat. Nu ii va fi usor, nah, dar asta este.