| Alanonimdepetpu a întrebat:

O persoana bisexuala sau gay cum poate sa fie atrasa din nou de femei?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Persoana cu orientarea homosexuala poate fi gay sau lesbiana
-- Daca este gay, in acel caz este atras de persoane masculine,
-- Daca este lesby, in acel caz este atrasa de persoane feminine,
Persoana cu orientarea bisexuala este atrasa de ambele sexe.
Persoana cu orientare heterosexuala este atrasa intotdeauna de o persoana de sex opus.
Probabilitatea ca orientarea sexuala sa se modifice sau sa se schimbe complet, este mult prea mica, aproape imposibil sa se intample.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Foarte bine explicat.
Bisexualii pot sa-si orienteze viata sexuala spre o anumita parte. Dar se poate si schimba, in caz ca au suferit deceptii pe un plan. Persoanele bisexuale, de multe ori, au amanti sau amante de acelasi sex, chiar daca sunt casatorite.
Ceea ce propaga biserica drept vindecare a unui homosexual (de regula barbati) este fals. Este tocmai ce spuneam: un bisexual cu relatii homosexuale trece, sub influenta biserici, la hetero. Dar in psihicul persoanei se mentine acea atractie homosexuala, care poate rabufni, satisfacuta pe ascuns sau infranata.
Un asemenea barbat imi spunea ca atunci cand face sex cu nevasta, cand vrea sa ejaculeze se gandeste la frumosul sau iubit.
Un altul, de varsta de peste 40 de ani mi-a spus ca el cand face sex cu sotia se gandeste la fete tinere, zicandu-si ca nu-i nevasta.

| Mosotti a răspuns:

Bisexual e cand te atrag si femei si barbati, nu cont ca esti femeie sau barbat ca bi. Gay nu este bi, daca e doar gay. Cine e gay din nastere nu poate fi atras de femei, doar aia care au devenit homo asa pentru bani sau din alte traume, dar aia nu sunt gay veritabili. Si daca e gay e f bine cu barbati, nu conteaza daca nu-l atrag femeile, ba mai bine ca se intelege mai bine la gandire, discutii, pasiuni cu un alt barbat. E bine de astia bi ca pot alege ramura, asa mi se pare democratic de fapt, faptul ca e omu constrans doar pe anume ramura e cumva dictatura mascata.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu e atrasă de femei atunci nu ai cum să afirmi că e bisexuală, doar gay.

| Goete a răspuns (pentru Andreeush):

Ai putea sa explici ce ai scris? Pentru unii mai slabi de minte, ca mine

| Andreeush a răspuns (pentru Goete):

Am omis două litere, am vrut să zic bisexuală.

| Goete a răspuns (pentru Andreeush):

In cazul asta ai dreptate.
Dar de multe ori si o virgula schimba semnificatia...winking

| Goete a răspuns:

O persoana bisexuala Este atrasa de femei.
Bisexual sau gay nu e nici pe departe acelasi lucru