| Elenaaaaaa a întrebat:

O prietena i-a spus baiatului pe care il plac ce simt pentru el. Iar el nu a facut nimic pana acum. Daca ma placea si el, ma baga in seama ceva.dar asa? Care e parerea voastra? ps(acum el se uita ciudat la mine)

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu vă mai puneți prietenele să vorbească în locul vostru. Îți place de unu, vorbește cu el, astfel cum vrei să te scoată în oraș?

| llljk a răspuns:

Probabil a luat-o sub formă de glumă dacă i-a spus o prietenă şi nu tu. Noi băieţi suntem misterioşi, dacă mi se întîmpla mie lucrul acesta îti spun sincer că as fi reactionat la fel ca el.
Nu pentru că nu te-aş fi plăcut ci pur şi simplu frica de a nu fi o glumă sau ceva de genul ăsta şi apoi să rîdeţi de mine şi să rămîn drept 'prost'

Asta e toată problema. Caută o altă modalitate prin care să îl faci să înteleagă că îl placi cu adevărat. vorbele nu prea au efect pentru început.

Îţi urez SUCCES!

| stefystefy76 a răspuns:

Ori te place dar ii este frica so spuna ori nu simte nimic pentru tine. Dacă e a doua varianta imi pare rau pentru tine. Funda?