| maria_2167 a întrebat:

O prietena s a culcat cu iubitul ei pentru prima data in ziua aia a si dezvirginato partial nu a terminat in ea dar baiatul poate a scapat un strop 2 era si el pentru prima data, nu au folosit metode de protectie, se poate s a ramana gravida? raspuns urgent va rog

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E suficient un strop de sperma cat o gamalie de ac pentru o sarcina. Asa ca da, poate ramane insarcinata, totul depinzand strict de perioada ciclului menstrual in care se gasea.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cere-le sa te puna nasa la copilhappy

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sunt foarte mari sanse

1. nu s-au protejat (batuti in cap, desigur)

2.chiar daca au folosit coitul intrerupt, baiatul era la prima experienta si nu cred ca a putut sa se controleze!

Pastila de a 2 a zi sau avort daca nu au noroc.

Dar si asa...bani de 1 amarat de prezervativ nu aveau sau le place adrenalina?!

| SweetCandy a răspuns:

Da poate. sa faca un test de sracina dimineata! si alta data sa se protejeze!

| msonegirl a răspuns:

Pentru siguranta, daca nu au trecut 72 h, sa-si ia pastila de a doua zi. Cert este ca, riscurile sunt minime.

Depinde si de in ce perioada este (dpdv a mensterei)...

Sa nu-si faca greiji deoarece exista sanse infime sa fie insarcinata.

| StropiDeDor a răspuns:

Nu ar fi sanse(nu spun nu sunt, pentru ca posibilitatea exista), insa daca si baiatul era prima data, nu stiu cat a putut sa controleze.
oricum, daca nu a ejaculat in ea, slabe sanse sa ramana insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind, daca spermatozoizii au ajuns in cazda,, poate sa fie riscu de a fi insarcinata,, ar fi bine sa plece urgent la farmacie si sa cumpere pastile contra graviditatsii,, dar pe viitor sa tsina cont sa se protejeze,, sunbt multe metode,, asa ca ramine doar sa le folosim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind , daca spermatozoizii au ajuns in cazda ,, poate sa fie riscu de a fi insarcinata,, ar fi bine sa plece urgent la farmacie si sa cumpere pastile contra graviditatsii,, dar pe viitor sa tsina cont sa se protejeze,, sunbt multe metode,, asa ca ramine doar sa le folosim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| 0goth0girl0 a răspuns:

Sunt multe sanse sa ramana gravida... data viitoare sa aiba grija mai multa