| LaMLaMlaMa a întrebat:

O problema... Un baiat ma place.Il cheama dan. E tampit de-a dreptul.Ma iubeste si tot viseaza ca o sa fac sex cu el de 30 de ori si ca o sa AVEM 30 de copiii.eu nu il plac. M-a lasat cu ochii in soare prietenul lui si, la cat ma intelege prietenul lui, luca, a inceput sa imi placa de el.Nu stiu cum sa scap de dan. Vorbeam aseara cu luca pe mess, si vorbeam despre persoana iubita. A placut-o pe Cezara, colega mea de banca.Eu am spus ca o sa gasesc persoana iubita tarziu, mult prea tarziu. Iar Luca, imi spune ciao bella care inseamna pa frumoaso.Nu stiu ce sa inteleg! HELP ME!

Răspuns Câştigător
| Triunghi a răspuns:

Ignora'l pe Dan, daca nu iti place cum se comporta! Sa spuna ce vrea si sa te viseze! In legatura cu luca fii calma, nu e grabi. Mergi incet, dar sigur smug. Prima data afla de cine ii place, poti sa il intrebi direct, sa jucati adevar, provocare sau procent si sa il provoci sa spuna numele fetei de care ii place sau poti sa rogi un prieten comun sa il intrebe. Apoi, incearca sa te apropii de el ca o prietena, se zice ca prietenia este primul pas in dragoste. Dupa aceea spune'i ca iti place de el, daca vrei si

3 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Poi in legatura cu Dan lasa-l in pace/.e prost sarit de pe fix etc in legatura cu Luca spune-i ca ai fi atrasa de el chiar daca el e atras de alta macar spune-i ce simti. poate ca minte poate ca spune ca e atras de alta sa te puna la incercare.BAFTA!'

| SunshineGirl a răspuns:

Intreaba`l pe Luca daca ii mai place de colega ta, iar daca nu intreaba de cine`i place. Daca persoana in cauza esti chiar tu, spune`i ca si tu il placi si poate asa veti incepe o relatie.In legatura cu Dan,lasa`l in pace.Dar gandeste`te bine, poate Dan vrea sa faca niste glume pentru a se apropia de tine si fiind stangaci/indragostit/timid nu`i ies. Poate tipul asta se va dovedi a fi ceea ce tu cauti, iar Luca un netrebnic.Ai grija!

| alisa96 a răspuns:

Ciao bella nu inseamna numai pa frumoaso inseamna si buna frumoaso