| aquaxxs a întrebat:

O sa incerc sa par cat de putin penibil pot. Am 14 ani, fata de care imi place la fel. De fiecare data cand o vad stiu ca se va intampla ceva de genul, ca se apropie de mine si o sa simt acei fluturasi si ca o sa ma rusinez nevrand sa o privesc in ochii. Ne-am sarutat, prima oara eram speriat rau, chiar daca tot eu mi-am facut curaj sa o sarut. Cum pot scapa de aceasta teama cand o vad? Chiar vreau sa o sarut...

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fa-ti curaj si sarut-o fara rusine.

| Broyalty a răspuns:

Nu as zice ca este teama, ci sunt doar emotii, de ce ai vrea sa scapi de emotii? astea sunt niste semne clare ca iti place de aceasta fata, iar ea ar trebui sa fie incantata de acest lucru. Totusi nu iti face griji, aceste emotii de inceput vor disparea si ele dupa ce ai sa te acomodezi mai mult cu aceasta fata

| aquaxxs explică (pentru Broyalty):

De ce sa scap de ele? Pai... ca sa o pot atinge, macar? laughing Daca nu scap, o sa ma creada un las si o sa pic de prost.winking

| Broyalty a răspuns (pentru aquaxxs):

Pai din cate citesc eu, observ ca ai precizat ca v-ati sarutat deja, deci care este problema pana la urma? de ce nu o mai poti face inca o data? de ce nu poti sa fii asa dezinvolt cu ea asa cum te prezinti si cand imi raspunzi?

| aquaxxs explică (pentru Broyalty):

Pentru ca una este internetul, si una este fata-n fata. Imi este frica, ca sa nu iasa ceva gresit, sau nu stiu, imi vine cate o idee proasta pe moment.

| Broyalty a răspuns (pentru aquaxxs):

Recunosc, si eu am trecut prin momente de genul, tot pe la varsta ta cred... dar mi-am luat inima in dinti si am zis : fie ce o fii.Si pana la urma nu a fost rau deloc.Nu vei stii ce e de capul ei decat daca incerci. Daca fata asta te place atunci, chiar daca vei da gres, nu o va afecta

| Chizdot a răspuns:

Spune-i. FEtele adora asta laughing)

| aquaxxs explică (pentru Chizdot):

Esti cumva sarcastic? Ca nu-mi dau seama laughing