| EmHinoki a întrebat:

O sa relatez pe scurt. In clasa a8a am intrat intr-o relatie cu un tip A. Cand am intrat la liceu am cunoscut un baiat C cu care ma tot tachinam. Anii au trecut iar in clasa a11a m-am despartit de A [nu din cauza lui C, desi C a reprezentat un motiv pentru care nu m-am mai impacat cu A]. Acum am o relatie de 10 luni cu C. El nu este din oras, sta cam la 50-60km de mine. El a avut treaba cu foarte multe fete de acolo, majoritatea fiind doar aventuri. Am fost acolo de mai multe ori, i-am cunoscut parintii [sunt prima fata pe care le-o prezinta], prietenii si toate aventurile. Acum..la inceput ne-a fost greu pentru ca suntem destul de diferiti.El a avut o relatie reala cu o fata din Bucuresti care mom e clasa a8a. Fata e foarte frustrata si disperata dupa atentie. Ea vine super des acolo in sat pentru ca are rude prin zona. Eu nu am incredere in el pentru ca tipa e foarte lipicioasa, iar el nu are incredere pentru ca fostul inca ma cauta si este din oras. Acum vine vacanta..am mai vorbit, dar eu nu sunt foarte sigura ca ar trebui sa intram in vara asa. nu avem incredere deloc.ce se va alege de noi? Cum sa facem sa ne fie bine? neincrederea este mai mult din cauza mea pentru ca la inceputul relatiei eu am gresit, am vorbit cu fostul si m-am si intalnit cu el. El a aflat. Acum 2-3 luni si-a cumparat o masina iar tipa [fosta] l-a sunat sa-l "felicite pentru masina" si au vorbit. Apoi ea i-a zis ca vrea sa-i arate niste poze cu niste texte gen "imi pare rau ca am fost proasta, dar te poti intoarce oricand". El nu a mai vorbit cu ea si nici eu cu fostul, cu toate astea umbrele lor ne tot bantuie relatia. Cum/ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| Giulia89 a răspuns:

Tu uita de fostul si el sa nu mai aibe ce discuta cu fosta, trebuie sa ai incredere in el oricat de "lipicioasa" ar fi fosta daca o vroia stai linistita ca dupa ce i-ai gresit te lasa si se impaca cu ea, dar din cate vad el pe tine te vrea nu pe ea, si fara incredere nu faceti nimic, e Ok e si frica asta ca il poti pierde si te poate pierde, dar trebuie sa ramaneti doar voi doi in relatia asta, fara ceilalti si totul o sa fie bine, nu-ti fa griji el nu o sa te insele si tu, tu lasa'l pe fostul ca o sa'l pierzi pe el daca continui asa. Bafta, aveti grija de voi

1 răspuns:
| Roxxxxi a răspuns:

Inceercati sa va traiti relatia! nu lasati pe altii sa se bage in relatia voastra.Voi stiti daca va iubiti!