| tpujan a întrebat:

O sa tot insist cu treaba asta:
E vorba de locul unde lucrez. Am o colega(i-mi e si "sefa") care se cam uita la mine. Am un loc fix unde operez si pot vedea toata activitatea colegilor, uitandu-ma la ei, toti isi vad de treaba si cand ajung sa ma uit la ea, deja se uita la mine si numai la mine, privire fixa poker face. Am un geam in spatele meu, ma fac ca iau ceva de acolo si ma uit prin geam si o vad cum se uita la mine. Eu am incercat s-o impresionez, ca n-a e sefa, ma complimenteaza si ma gandesc ca ea intelege altceva. N-am 6 patratele, am doar 1 cat 6. Cand se incheie programul eu ies la tigara si ea tot n-a plecat pana nu ies eu. Precizez ca urmeaza sa se casatoreasca (dupa 2 ani de relatie)cu un coleg care lucreaza tot acolo dar in alta incapere. Inainte venea pe la ea, o saruta, acum doar ii aduce doar suc.
Ma enerveaza ca se tot uita fiindca nu inteleg ce vrea si o ignor. Unele zile ma ignora unele asa si asa. De cand o ignor, nu mai vine cu fisa postului, o da altcuiva, sunt la 2 pasi de ea si pune pe altcineva sa-mi zica ce are ea de spus... Sunt confuz. Se tot uita la mine mereu, mereu...
Un sfat ma poate ajuta enorm.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E neserioasă dacă urmază să e căsătorească și se uită după alții, e bine s-o ignori în continuare.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca e atrasa de tine fizic, priveste o in ochii si daca ai sanse fa sex cu ea, esti mascul.

| sofisis a răspuns:

I-oi fi simpatic. Oricum daca urmeaza sa aiba nunta e posibil sa fie panica aia de dinainte, aia gen "aoleo, eu doar cu un barbat raman forever? Ia sa vad daca totusi ma mai vor si altii" laughing
Oricum ar fi, in orice directie s-ar indrepta treaba asta, va atrage dupa multa drama daca dai curs.
Eventual cand te fixeaza, o poti fixa si tu si o poti intreba "ce? s-a intamplat ceva?"
Esti sigur ca nu e sasie laughing))

| sweetangels a răspuns:

S-ar putea sa fie genul de sefa tirana care vrea sa te monitorizeze in fiecare secunda sa vada ce faci!

| cyupaku a răspuns:

Poate te urmareste sa nu ciordesti?

| Ruptura a răspuns:

Si de unde vrei sa stiu eu ce se afla in capul ei?
Parerea mea e ca trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa te duci odata la ea sa ii spui ceva, nu mai sta in scaun cu aceleasi ganduri