| AntonyaCeaCurioasa a întrebat:

O sa trec direct la subiect. weekend-ul trecut am fost cu cativa prieteni la o cabana undeva la munte, pentru o petrecere aniversarea a unui coleg al nostru. Nu pot sa zic ca nu-l plac, dar nu ma simt foarte indragostita de el. Acum cateva luni aveam in fiecare zi certuri si ne insultam in cele mai teribile moduri, insa cu trecerea timpului ne-am mai imbunat relatiile. Ne cunoastem de zece ani; suntem colegi de clasa si cred ca acele certuri (cu toate ca ajungeam pana si la bataie) au fost doar niste copilarii. Asa, sa continuam.Eram la cabana cu toata "satra" de prieteni si ne simteam bine, pana cand am obesrvat ca baiatul asta se uita insistent la mine. Nu l-am bagat in seama. El a inceput sa vorbeasca cu grupul sau de prieteni. Sincer nu stiu ce vorbeau, dar toti se uitau din cand in cand la mine si incercau chiar sa ma faca sa ma simt bine (glumind si stand prin preajma mea). Dupa o anumita perioada, am avut nevoie la baie si l-am intrebat pe el unde e aceasta. A zambit cam batjocoritor dupa parerea mea si mi-a spus ca este la etaj. M-am dus acolo si m-am usurat, pana cand am auzit o bataie in usa. Am strigat "imediat!", dar cel din spatele usii insista. Mi-am tras repede toate zdrentele si am vrut sa vad cam pana unde duce toata chestia asta. Pana la urma am deschis usa si l-am azut pe el in fata usii si m-am imbujorat. El a zambit satisfacut si a intrat in baie, insa cand am dat sa ies el a inchis usa. M-a inghesuit ca sa zic asa intr-un colt si a inceput sa-mi insiruie texte cum ca e indragostit si ca ma urmarea de mult si tot felul de chestii de-astea, iar cand a dat sa ma sarute m-am retras si am fugit din baie.

Ce credeti? Fusese o capcana sau chiar era indragostit de mine? Eu tot tin sa cred ca a fost un siretlic de-al lui. Amandoi avem 14 ani si el stie ca eu nu am sarutat pe nimenni inca. Sa fi fost vreun plan de-al lui cu anturajul sau?

Astazi a fost foarte apropiat de mine si eu am vrut sa aflu ce se intampla, dar cand l-am intrebat (in particular, bineinteles) el m-a evitat si a incercat sa se fofileze. Era imbujorat si parca nu stia ce sa zica, asa ca s-a repezit din nou si m-a sarutat pe obraz. M-am suparat putin pe el si l-am lasat in pace, zambind ca un tembel.

A fost o farsa de-a lui, asa-i?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu prea pare a fi o farsa, se pare ca a fost ceva premeditat. La o analiza mai atenta a situatie se poate concluziona ca te place chiar daca din cauza varstei se comporta mai stangaci.In cazul in care iti place si tie de el ar trebui sa-l "incurajezi" macar asa de inceput.

| neutrino a răspuns:

A fost o farsa nereusita de-a ta! Ai 14 ani si va cunoasteti de 10 ani! Sau poate ca cel mic i-a jucat lui o farsa, el nefiind inca obisnuit, din cauza varstei, cu asa ceva!

| AntonyaCeaCurioasa explică (pentru neutrino):

Cum adica o farsa de-a mea?

| Doub a răspuns:

Lol, daca nu avea 14 ani, era chiar simpatica situatia.
Nu neaparat, poate chiar te place intr-un fel.

| SkyPilot a răspuns:

Da, o farsa de prost gust. Ai noroc ca nu a incercat sa profite de tine cu mai mult. Incearca sa il eviti pe individul asta, data viitoare poate sa incerce mai mult.