| Enigmaumana a întrebat:

O sa va spun o povestioara draguta,care vine cam asa:
Eu si cu o fata suntem sau eram prieteni, cunoscandu-ne de multi ani(7).La inceput nu mi-a placut de ea, iar apoi odata cu timpul a inceput sa imi placa si m-a refuzat.A urmat o perioada cand nu am maj vorbit vreo 2 ani, iar apoi am inceput sa iesim numai noi 2.
De aici pana la o saruta nu a fost cale lunga,desi imi era frica sa o fac, ea tot imi batea apropouri ca ar trebui sa se intample.Am fost circa 1 luna impreuna, apoi ea s-a despartit de mine cu textul "ca ma vede doar ca pe un amic"..ma rog am trexut de asta.o vreme n-am mai vorbit si acum odata cu vacanta am reinceput sa iesim din nou noi 2 si iarasi ne purtam de parca am fi fost impreuna desii nu eram.
Am iesit de cateva ori.iar apoi usor usor a inceput sa ma lase sa o tin in brate..etc
Iar ieri am iesit la un film noi doi,la film ne certam, ciupeam gadilam si din instinct de cateva ori m-am apropiat de ea si statea la maxim 10 cm de mine si se uita cu ochii mari fix in ochii mei...dar n-am vrut sa fac si ultimul pas sa nu complic povestea...In drum spre casa la fel ne-am apropiat statea foar in fata mea si ma analiza, o mangaiam pe fata si nu ma respingea prin niciun gest.
M-am gandit mai bine si am zis sa imi incerc norocul si cand am lasat-o acasa m-am apropiat de ea si am incercat sa o sarut.S-a ferit brusc si se uita cu o fata confuza la mine..de parca nu stia ce vrea..si mi-a spus sa nu mai uit asa la ea... apoi ne-am luat la revedere si inainte sa urce m-a intrebat daca e ok asa..am zis da.Ce credeti ca s-a intamplat? Doar sa mi se fi parut ca vrea sa fie sarutata sau nu? Ca am ramas confuz si numai inteleg nimic, daca ar mai fi si ceva de inteles.

3 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Tu ai citit ce ai scris? fata te doreste dar a vrut sa vada cat te tin *******. eu iti propun ca la urmatoarea intalnire sa o saruti chair cand va intalniti si, chiar daca se fereste, pui mana dupa gatul ei (pe ceafa), o tragi spre tine, si ii dai mozol ca de sfanta marie. succes omule.

| KinderBeeeib a răspuns:

Complicat o_o

Eu zic sa nu va mai uitati unu la altu si sa o saruti drect daca te refuza ii spui pa-pahappy Fiind in fata casei ei nu e un loc bun. poate ii era rusine

| stark47 a răspuns:

De vrut sigur vrea.insa depinde de cum decurg lucrurile intre voi, nu a vrut sa se grabeasca atunci, mai asteapta putin, esti pe calea buna!