| anonim_4396 a întrebat:

Oare e ceva neregulă cu mine? De ceva timp nu reusesc sa ma mai excit, de orgasm nici nu mai zic. El se si termină iar eu nu simt nimic. Mentionez ca eu am 17 ani, iar el 20.
Care ar fi cauza?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stie sa te incalzeasca sau nu esti atras de el.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 17 ani i ti arde de sex? Esti un copil ce naiba, ai rabdare după 18 ani sa te gîndesti la sex, copii proști.

| Ely1234567 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asta este noua modahappy Stai sa le vezi tu pe alea de 13-14 ani

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat si/sau recomandat sa te prezinti la cabinetul privat al unui psihoterapeut sexolog specializat in problemele cate tin de dinamica sexuala, pentru a discuta, sau sa participi in mod direct, la sedintele de consiliere sau terapie a persoanele care se confrunta cu diverse probleme de natura celor a/sexuale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

De ceva timp, sau dintotdeauna?
Dacă e doar de la o vreme, ce anume s-a schimbat în ultimul timp?
Dacă nu ai avut niciodată orgasm, ai încercat și să îl obții singură?

| Emilian65 a răspuns:

Pentru asta consultati un medic sexolog. El va va spune cauzele pentru care nu simti nimic cand faci sex cu iubitul.

| Sofer a răspuns:

Ați încercat și cu sex oral? Da rezultate sa îți mai aducă ceva plăcere?

| 09Ioana09 a răspuns (pentru Sofer):

Mi a facut si sex oral dar nu prea a reușit sa ma excite...

| mihai69 a răspuns (pentru 09Ioana09):

E clar necalificat băiatu'... tongue

| Nemessys a răspuns:

1. In primul rand tu trebuie sa te cunosti pe tine, sa-ti cunosti corpul, sa stii deja ce te excita si ce nu. Tu cum reausesti sa-ti provoci orgasm singura?
2. Comunicati. Spune-i ce-ti place, cum sa inceapa, cum sa continue, unde-ti place sa fii mangaiata / atinsa / sarutata si mai ales cum. Ofera-i cat mai multe detalii de genu.
3. Sa-ti faca un preludiu bun si mai lung.
4. Incercati sa fie o atmosfera romantica si excitanta. De exemplu, in intuneric.
5. Incercati sa faceti o pauza. Cred ca una e cand faci sex dupa o saptamana si alta e cand faci dupa o zi. Eu cred ca ala pe care-l faci dupa o saptamana e mai excitant happy.

| 09Ioana09 a răspuns (pentru Nemessys):

În ultima lună am facut sex de vreo 2 ori.

| Delocimportant a răspuns:

E veche relatia? Poate te.ai plictisit de el, sau poate nu e destul de atent la preludiu.

| 09Ioana09 a răspuns (pentru Delocimportant):

Nu e veche, nu se pune problema de plictiseală, dar nu mai simt nimic cand fac sex, într-adevăr în ultimul timp am facut destul de rar

| vexaystaff a răspuns:

Pai nu esti coapta mama... si el probabil numa se goleste, se incepe cu saruturi atingeri, de ce nu sex oral (bine inteles dupa un dus fierbinte) succes si la mai multa experienta!