| theodoraafi a întrebat:

Oare e mai bines a fi cu cineva care te iubeste sau cu cineva pe care il iubesti?!

Răspuns Câştigător
| 31957319 a răspuns:

Vad ca nu ai primit nici un raspuns concret.
As alege varianta in care cineva ma iubeste, nu as risca sa iubesc si sa nu fiu iubit dar cand vezi ca cineva iti ofera iubire nu ai cum sa nu ii oferi tot iubire.
Ochi pentru ochi, nu ii logic?

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Teo, e bine sa fii cu cel care te iubeste si sa il iubesti. Daca nu este asa nu are rost nici o relatie. Pentru ca la un moment dat unul pune mai mult suflet. Si cine pune mai mult suflet va avea de suferit. Si eu am facut astfel sa sufere o fata si iti spun ca nu e bine sa ai o relatie in care cineva iubeste si cineva nu. In cazul meu am iubit aceea fata dar iubirea s-a stins. Relatia nu mai avea rost. Elena, ai dreptate dar totusi incearca sa fii mai optimista. Fiecare are pe cineva undeva acolo. Doar ca pana atunci trebuie sa intalnim niste persoane nepotrivite pentru a sti cum sa facem sa tinem persoana menita sa ne fie alaturi.

| Anca a răspuns:

E o intrebare dificila si care, pe oricate parti ai intoarce tot nu da bine.
Se zice ca, dragostea trece prin stomac. iar 2 persoane nu pot iubi cu aceiasi intensitate.
Unul iubeste si celalalt se lasa iubit.
Eu am reusit sa iubesc un barbat care ma iubea, si a reusit sa ma iubeasca un barbat pe care eu il iubeam.
Acum. depinde de fiecare...in viata ne putem astepta la orice si chiar asa, tot ne va surprinde.

| Cryssy a răspuns:

Degeaba iubesti pe cineva daca nu te iubeste sau degeaba te iubeste cineva daca nu il iubesti. Se zice ca trebuie a oferi iubire fara a cere ceva in schimb. Dar in cazul asta nu este bine in niciun fel, pentru ca daca esti cu cineva care te iubeste isi va face sperante si va crede ca il iubesti si tu si dupa aceea daca tu nu te vei indragosti de el va fi si mai dezamagit decat daca i-ai spune de la inceput ca nu il iubesti. Iar daca esti cu o persoana pe care o iubesti si nu te iubeste vei fi tu dezamagita pentru ca itii vei da seama ca este cu tine doar asa. fara sa te iubeasca. Nu stiu... Faci cum crezi... Sper ca te-am putut ajuta. Succes in a lua decizia corecta! Numai bine!

| georgiana a răspuns:

Sa fiu cu cel care ma iubeste.Nu poti tine pe cineva langa tine cu sila.

| daii a răspuns:

Mai bine sunt cu cineva pe care il iubesc si care ma iubeste. odata si odata se intampla si asta. Daca as fi cu cineva care ma iubeste, dar eu nu il iubesc? Ii ofer mai mult mila! sau invers sa fiu cu cineva care nu ma iubeste, doar ma foloseste.mai bine singurahappy.

by daiiwinking

| theodoraafi explică:

Elena, fi mai optimista happy

| theodoraafi explică:

Aici nu este vb de mine...
mi-am pus intrebarea pur si simplu... eu sunt iubita si iubeschappy

| dydy22 a răspuns:

Eu cred ca amandoua degeaba te iubeste el daca tu nu sau invers iubirea trebuie sa vina din partea la amandoi

| LoveForShania a răspuns:

Pai daca te iubeste cineva, si tu nu il iubesti ce conteaza relatia voastra? Tu nu simti nimic pentru el!
Daca il iubesti dar el/ea nu te iubeste ce rost are? La fel ca cealalta varianta care ti-am scris`o mai sus.
Nici una, nici cealalta!
O relatie potrivita este atunci cand ambii parteneri se iubesc!
Deoarece daca tu il iubesti, dar el nu te iubeste te simti aiurea si suparata, doar ii zici ca il iubesti dar lui nu`i pasa!
Trebuie si el sa te iubeasca, dar si tu sa il iubesti!

| sorin a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu nici una din variantele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect! Nici una, nici alta! Mai bine singursad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teo cred ca am cam luat-o raznalaughing Stiu ca fac multe prostii big grindar...cum sa le mai repar? Mai bine iau o pauza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect cryssy la asta ma refeream in primul rasp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. O sa fac o pauza. Oricum in micul meu univers mi-a mai ramas un Alexut, un ingeras care imi lumineaza sufletul. O sa revin insa si aici alaturi de cei care mi-au aratat ce inseamna sprijin si putere in orice sit care pare fara iesire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Iubirea reciprocă naște dragostea sufletească și fizică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e buna nici una din variante.fiindca din doi, unul va suferi. e bine ca iubirea si daruirea sa fie reciproca.asa ca atunci cand va mintiti ca va iubiti o puteti face fara probleme pentru a castiga o partida de sex. dar cand va hotarati sa va casatoriti sa nu va mintiti ca ati dat de d...cu.o casatorie bazata pe dragoste trancende vesnicia, dar una construita pe minciuna se duce la primul val mai puternic.si viata mai da si palme daca gresesti.asa ca, atunci cand va casatoriti, fiti siguri ca va iubiti si ca stiti foarte bine ce presupune actul in sine.calugaria, casatoria, celibatul, toate sunt pentru persoane anume.nu toti pot duce un jug daca nu este cel potrivit.adica acela care sa ti se para usor.deci iubitiva dea valma sau cum vreti. dar casatoriti-va si va inmultiti curat. ca altfel nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa raspnd altfel la intrebarea ta, pentru ca unii pot ajunge la un impas daca citesc raspunsurile voastre, unele iresponsabile(nu toate) Incearca sa fi tu cel care iubeste si incearca sa il faci si pe cel de langa tine sa te iubeasca sau daca nu o sa ai de suferit. Dar nu trebuie sa ramai singur in nici-un caz, indiferent de rasa, culoare, handicap si asa mai departe puteti fii iubiti si sa iubiti la randul vostru dar va trebuie rabdare, si sa dati o sansa cui credeti voi ca i se cuvine chiar daca in zilele noastre fitele sunt pe primul loc si dati cu flit fara nici o remuscare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar rebui sa iubesti si tu sa iubeasca si el altfel nu-i nici o varianta!