| BlackEyedGirl a întrebat:

Oare merita sa lupt pentru un baiat chiar daca stiu ca sansele sa fiu cu el sunt aproape inexistente? Merita sa sufar zilnic pentru el? Sa imi fac curaj o zi intreaga sa vorbesc cu el, iar cand il vad sa ma pierd de tot, sa "plang" mereu din cauza faptului ca nu o sa am niciodata curajul necesar si tupeul pentru a vorbi cu el, sa stau mereu cu teama ca in ziua urmatoare o sa il vad cu alta, cand in sfarsit o sa imi fac curaj ori sa fie prea tarziu ori sa imi spuna ca nu ma place? Nu am vorbit niciodata cu el fata in fata si totusi e singurul baiat care ma face sa zambesc. Simt cu adevarat ca sunt indragostita de el, dar mereu stau cu teama ca daca voi vorbi cu el o sa imi spuna ca nu ma place. Uneori vreau sa las lucrurile asa, sa incerc sa il uit si sa nu imi pese de el, dar pur si simplu nu pot. Ce sa fac, sa vorbesc cu el, cu sansa de a ma face de ras sau sa las lucrurile asa sa treaca prin fata mea si sa nu fac nimic si sa sufar oricum?

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mi-a placut mult de o fata pe care o stiam doar din vedere, ne vedeam periodic timp de cativa ani. Mi se parea ca si ea ar avea "ceva" pentru mine, dar nu am avut niciodata curajul sa ii spun ceva. La un moment dat am avut ocazia sa facem cunostinta, am stat de vorba si am aflat ca si ei ii placuse de mine. Insa ce pacat, era prea tarziu deja. Mi-ar placea sa pot da timpul cu ani in urma si sa ii pot spune un "buna" insotit de un zambet, atunci cand m-as fi intalnit in autobuz cu acei superbi ochi caprui.
Vorbeste cu el. Care-i cel mai rau lucru care se poate intampla? Poate eventual sa spuna "nu", dar macar ai scapat de indoieli.

| mona a răspuns:

Nu merita, nu te ma amagi de una singura si nu lasa viata sa treaca pe langa tine, distreaza-te

| CristiB93 a răspuns:

Uite gandeste-te ca nu o sa fie sfarsitul lumii daca i spui si nu te place sau o sa te faci de ras. Totul trece si se uita indiferent ce raspuns vei primii. Trebuie sa-i spui ca sa stii ce sa faci, daca i spui si te place atunci ai noroc, iar daca-i spui si nu te place, asta e, nu te omoara nimeni. Neaparat trebuie sa iti faci curaj caci altfel vei suferii incontinuu fara sa fi stiut ce raspuns ai fi primit. Nu ai nimic de pierdut.

| eu4you a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el face-to-face, pentru ca e nu vad alta cale mai buna de a rezolva lucrurile. Totusi trebuie sa ai niste motive si sa te legi de anumite fapte din trecut care te-au determinat sa il intrebi daca tine la tine. Daca nu vei avea curajul sa vorbesti cu el, atunci cel mai bine e sa il uiti si sa gasesti pe altcineva care te merita si ar face orice pentru a-ti atrage atentia. Mult noroc! happy

| h3r a răspuns:

Nu.

| gingergirl1 a răspuns:

Depinde de baiat, crede-ma! Sunt fel si fel de baieti! Genul acela de baiat care cand afla ca il placi incepe sa te urasca sau invers! Uite de exemplu, imi place de un baiat si e un baiat care STIE sa se poarte cu o fata! adica l-am cam zapacit pana acum si tot nu ma ignora! Si chestia asta m-a ajutat foarte mult pentru a ma baga in seama cu el! Stiam ca nu e nesimtit si i-am scris un simplu "buna" pe fb si mi-a raspuns happy! cateodata mai vorbim, de exemplu ieri m-a intrebat unde stau si daca m-am mutata demult in zona! si a zis ca sunt draguta 50%...mda..ma multumesc si cu atat,se putea si mai putin laughingDar are prietena, una din cele mai mare panarame din cartier da'na! laughing Si de asta iti spun, eu cred ca se merita sa incerci! Dar ai grija sa nu fie un badaran, pentru ca o sa suferi foarte mult din cauza lui(iti spun din experienta)
Succes! Spune-i ca nu e asa de greu, sau macar da-i motive sa inteleaga asta!

| MetalHead04 a răspuns:

Spune-i tu..si eu trec prin asta.

| STEFFYAN a răspuns:

Merita o sansa, toti meritam, nu trebuie sa-ti fie frica de ceea ce simti, tot ce e din inima trebuie sa accepti, ce e azi e azi, nu va fi maine si nici in alta zi.

Nu te vei face de ras, iubesti, este o chestie omeneasca, sunt sentimente ce nu pot fi explicate in cuvinte dar, pot fi aratate prin gesturi, tu alegi care vor fi acelea.

Nu trebuie sa-ti fie frica, esti cea mai puternica persoana, crede in tine, grseste, nu conteaza, merita, totul merita.

ITI TEBUIE 20 DE SECUNDE DE CURAJ INTENS SI VEI REUSI.
NU UITA ESTI TU SI ALCINEVA NU POTI FI, ASA CA FI TU!