| savuandreeasilvia a întrebat:

Ob-urile sau sondele medicinale introduse in vezica urinara dezvirgineaza? se poate observa o diferenta intre dezvirginarea cu astfel de obiecte si cea care include actul sexual?

1 răspuns:
| ColaCola a răspuns:

In primul rand nu iti introduci o.b.-ul in vezica urinara.
Ca sa stii femeiele au anus(pe unde faci caca), vagin(organul sexual) si uretra(pe unde faci pipi) in cocluzie vaginul si uretra sunt doua orificii diferite.Nu faci pipi pe unde faci sex.
La nivelul superior al vaginului exista himen care se rupe la contactul sexual sau cu o.b-uri nepotrivite.
Himenul este o pielita fina cu un orificiu de diferite forme(rotunda, semiluna, etc.) care permite trecerea sangelui menstrual.